Kriptolar:
27234
Bitcoin:
$41.486
% 0.20
BTC Dominasyonu:
%53.0
% 0.93
Piyasa Değeri:
$1.54 T
% 3.64
Korku & Açgözlülük:
74 / 100
Bitcoin:
$ 41.486
BTC Dominasyonu:
% 53.0
Piyasa Değeri:
$1.54 T

Yeni Bir SocialFi Uygulaması! Cipher.fan Nedir?

Son Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2023 09:30:44

Cipher.fan Nedir? Friend.tech hype’ı ile başlayan SocialFi trendi kısa bir zamanda kripo para piyasasında güzel haraketlere neden oldu. Piyasada para akışı SocialFi uygulamalarına doğru döndü. Bunun ardından ise diğer ağlar üzerinde de aynı uygulamalar ortaya çıkmaya başladı. BNB, Arbitrum, AVAX, Solana ve diğer ağlar da bir yüksek işlem hacmi yaşadılar.

Arbitrum ağı üzerinde daha önce Post.tech uygulamasının kullanımını anlatmıştık. Bununla ilgili gönderiye aşağıdaki sekmede bırakılan linkten ulaşarak detaylı bilgi elde edebilirsiniz.

Post.tech Nedir? SocialFi Arbitrum Ağında

Şimdi tekrar Arbitrum ağında yeni bir SocialFi uygulaması inşa edildi. Kullanımı diğer uygulamalardan hiç de farklı değil. Aynı mekanizma ile çalışan bu uygulamada da asıl coin Ether (ETH) olacaktır. İlk olarak giriş yapmak için cipher.fan adresini ziyaret etmeniz gerekir. Devamında “Enter” butonunu kullanarak ileriye gitmeniz gerekmektedir.

Devamında sizler mail adresinizi veya kendi Google hesabınızı girip onaylayarak platforma giriş sağlayabilirsiniz. Peki, bizim hisse alım satımı için paraya ihtiyacımız var. Bunun için ekranın sağ üst köşesinde belirtilen bakiye miktarına tıklamanız gerekmektedir. Devamında uygulamanın size verdiği cüzdan adresini kopyalayarak Metamask veya diğer Tarayıcı cüzdanlarınızda buraya Arbitrum ağı üzerinde bir miktar ETH gönderebilirsiniz.

Dikkatinizi çekebilir: Caroline, SBF’yi Suçladı!

Nasıl Satın Alınma ve Kar Alımı Gerçekleştirilir?

İlk olarak globalde kendi hisselerini yeni satın alan kullanıcıları bulmaktır. Potansiyel olarak güzel yükselişler onların hisselerinde gerçekleşecektir. Devamında Globalde en çok fiyata sahip olan hisselerin hissedarlarını da satın alabilirsiniz. Bunun nedeni, bu hissedarlar kendi hisselerini satmayacaklardır. Satsalar bile, bu çok düşük bir ihtimaldir. Önemli olan burada yeni satın alınanları sizin de satın almamanızdır.

Tavsiye edilen miktar 0.01 ETH miktarlarında olacaktır. Burada asıl amaç yeni satın alınan hisseleri değil, tam tersi satılanları almaktır.

Dikkat bu sadece bir araştırma yazısıdır. Unutmayın, bugüne kadar açılan bu tür uygulamalar, güvenlik sorunları ve akıllı kontratlarında bir takım hatalar olarak piyasaya sürülmektedir. O yüzden, hacker’ların asıl amacı ve ilk hedefleri burasıdır. Siz sadece deneme amaçlı olarak buraya bakiyenizin 0.1% miktarı ile giriş yapın. Bunun da asıl amacı platformun yapacağı Airdrop’a hak kazanmaktır. 

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir