Kriptolar:
30696
Bitcoin:
$67.376
% 0.67
BTC Dominasyonu:
%54.3
% 0.05
Piyasa Değeri:
$2.47 T
% 0.58
Korku & Açgözlülük:
74 / 100
Bitcoin:
$ 67.376
BTC Dominasyonu:
% 54.3
Piyasa Değeri:
$2.47 T

Başkan Biden’a Kripto Para Çağrısı! Şansınızı Hâlâ Değerlendirebilirsiniz!

joe biden, trump başkanlık

ABD başkanlık seçimleri Joe Biden ve Donald Trump arasında kıyasıya sürerken, kripto paraların bu yarışın sonucunu etkileyebileceği düşünülüyor. Biden’ın kripto karşıtı duruşuna rağmen, ABD teknoloji sektörünün önemli gruplarından Chamber of Progress, Biden’a kapsamlı bir Bitcoin ve kripto para düzenlemesine destek verme çağrısında bulundu.

Donald Trump’ın kripto konusundaki belirsiz tutumundan faydalandığını belirten Chamber of Progress, Biden’a yazdığı mektupta genç seçmenlerin kripto para ilgisini anlattı. Bu mektupta, kriptoya verilecek desteğin Biden iktidarına liderlik etme fırsatı vereceğini ifade edildi:

“Trump, son zamanlarda Bitcoin ve kripto paralar konusundaki görüşlerini değiştirmiş olsa da, seçmenlerin talep ettiği düzenleyici netliği sağlama fırsatınız hâlâ var. Trump, kripto para seçmenlerinin oylarını kazanmaya kararlı ve kripto sektöründeki kuruculardan ve yatırımcılardan milyonlarca dolar topladı. Ancak bu konuda siz de kazanabilirsiniz.”

ABD’de 18 milyondan fazla kişinin kripto para yatırımı yaptığı ve bu yatırımcıların çoğunluğunu Z Kuşağı ve Y Kuşağı seçmenlerinin oluşturduğu biliyoruz. Kripto, bu gruplar için önemli bir konu olarak öne çıkarken, bu yaş gruplarının %50’sinden fazlası ABD’de dijital varlık kullanımını teşvik eden bir federal politikayı destekliyor.

Chamber of Progress yöneticilerinden Kyle Bligen, Biden yönetiminin kripto para sektörü için net bir düzenleyici çerçeve oluşturmamasını eleştirdi, bu eksikliğin yatırımcılara zarar verdiğini ve Amerika’daki inovasyonu engellediğini söyledi.

Microsoft ve Apple, OpenAI Yönetim Kurulu Üyeliğinden Vazgeçti

Mektupta ayrıca, SEC ve Gary Gensler’in son dönemdeki politikalarının kripto para sektörüne zarar verdiği ve düzenleyici belirsizliğe katkıda bulunduğu ifade etti.

ABD’de dijital varlıklar için net bir yol belirleyen ilk başkan olmanın, Biden iktidarı için önemli bir fırsat olduğu vurgulayarak, bu adımın genç seçmenler arasında büyük bir etki yaratacağı dile getirildi.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir