Kriptolar:
30691
Bitcoin:
$67.520
% 1.33
BTC Dominasyonu:
%54.3
% 0.46
Piyasa Değeri:
$2.43 T
% 4.10
Korku & Açgözlülük:
60 / 100
Bitcoin:
$ 67.520
BTC Dominasyonu:
% 54.3
Piyasa Değeri:
$2.43 T

Balina, ETF Beklentisi Arasında 50 Milyon Dolar ETH Aktardı

ABD’de spot Ethereum ETF’sinin onayı yaklaşırken, önemli balina faaliyetleri dikkatleri Ethereum’un önümüzdeki haftalardaki potansiyel fiyat gidişatına çekti.

Bir Ethereum balinasının Binance’ten yaklaşık 50,3 milyon dolar değerinde 16.449 ETH çektiği gözlemlendi. Bu önemli işlem, Ethereum fiyatının 3.000 doların üzerine çıkmasıyla gerçekleşti.

Zincir içi veri sağlayıcısı Spot On Chain’e göre, bu balinanın faaliyeti onların ilk önemli Ethereum birikimine işaret ediyor ve büyük ilgi uyandırdı. Tutarın tamamı, şu anda tutulduğu yeni bir cüzdana taşındı.

Bu geri çekilmenin zamanlaması, önümüzdeki hafta Ether borsasında işlem gören fonların (ETF’ler) beklenen lansmanına denk gelmesi nedeniyle özellikle dikkat çekici. Spot On Chain, X sosyal platformunda bu büyük ölçekli transferin Ethereum için yükseliş görünümüne işaret edip edemeyeceğini tahmin etti.

Bir ETF’nin tanıtılmasının Ethereum’a yönelik kurumsal ilgiyi ve yatırımı artırması ve potansiyel olarak fiyatını artırması bekleniyor. Yakın zamandaki balina faaliyeti ve yaklaşmakta olan ETF lansmanı, Ethereum için ilginin arttığı ve potansiyel volatilitenin olduğu bir dönemi işaret ediyor.

Cointelegraph’ın piyasa raporuna göre Ether’in fiyatı, bir önceki günkü 2.830 $’lık düşük seviyesinden 9 Temmuz’da %10,11 artışla 3.113 $’a yükseldi. ETH/USD yükselişi, CoinShares’in haftalık raporuyla aynı zamana denk geldi; bu rapor, Ether bağlantılı yatırım fonlarının 5 Temmuz’da sona eren haftada 10,2 milyon dolarlık giriş aldığını gösteriyor.

Bu girişlerden birkaç gün sonra varlık yönetimi şirketleri VanEck ve 21Shares, Temmuz ayında onay almak ve spot Ether ETF’nin hisselerini listelemek ve ticaretini yapmak için Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile S-1 kayıtlarını değiştirdi. 21Shares ayrıca Core Ethereum ETF’si için güncellenmiş bir form sundu. Her iki başvuru da ABD borsaları için kesin bir başlangıç ​​tarihi vermezken, her ikisi de ETF’lerin kaydın “geçerlilik tarihinden sonra mümkün olan en kısa sürede” başlatılacağını belirtti.

Bu arada, ETF sponsorları arasındaki rekabet, bu ayın sonlarında beklenen spot Ether fonlarının kullanıma sunulması öncesinde artıyor. 9 Temmuz’da Invesco ve Galaxy, ABD düzenleyicilerine yaptıkları başvuruda Invesco Galaxy Ethereum ETF için %0,25 yönetim ücreti belirledi.

SEC, Mayıs ayında spot Ether ETF’lerini onayladı. Ancak yatırımcılar 24-29 Haziran tarihleri ​​arasında Ether yatırım ürünlerinden 61 milyon dolar çekerek ay sonundaki toplam çıkışları 119 milyon dolara, çekilen fonlarda ise haziran ayının toplam bakiyesini 37 milyon dolara çıkardı.

Balinanın büyük ölçekli ETH transferi ve spot Ether ETF’lerinin beklentisi, Ethereum için kritik bir döneme işaret ediyor. ETF’lerin kullanıma sunulmasıyla artan kurumsal ilgi ve yatırım, yakın vadede önemli fiyat hareketlerine ve artan piyasa oynaklığına yol açabilir.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir