Kriptolar:
29928
Bitcoin:
$67.454
% 1.36
BTC Dominasyonu:
%52.5
% 0.26
Piyasa Değeri:
$2.56 T
% 1.50
Korku & Açgözlülük:
72 / 100
Bitcoin:
$ 67.454
BTC Dominasyonu:
% 52.5
Piyasa Değeri:
$2.56 T

Biri Hariç! Bitcoin Yarılanması Tarihin En Değerli Bloklarını Oluşturdu

Bitcoin’in yarılanma olayı, madenci ücretlerinde bir artışa neden oldu ve Bitcoin tarihindeki en değerli blokların (biri hariç) oluşturulmasını sağladı.

Bitcoin‘in yarılanması, madencilere ödenen ödülü yarıya bölmüş olabilir, ancak yarılanma başladığında sert bir blok alanı için savaş, milyonlarca dolarlık ödemelerin madencilere ulaşmasını sağladı.

Aslında, geçen Kasım ayında meydana gelen ve görünüşe göre kazara gerçekleşen 3 milyon dolarlık aşırı ödemenin dışında, tüm Bitcoin’in en değerli 10 bloğu, bloğun kazıldığı sırada ABD doları değerine göre yarılanmadan sonra kazıldı. İlk yarılanma bloğu sadece 2.6 milyon dolarlık ücretler ve blok ödülleri tek başına yakaladı ve neredeyse en üst sırayı alıyordu, diğerleri 1.3 ile 2 milyon dolar arasında değerlendi.

O aşırı ödemenin aksine, yarılanmadan bu yana yapılan işlemler değerli blok alanını yakalamak için kasıtlı girişimlerdi.

Örneğin, yarılanmadaki ilk bloğun madencisi, belirli verilerle yazılmış Bitcoin birimleri olan dört adet “epik sat”tan birine sahip olma hakkına sahip olacaktı. Epik satlar, her yarılanmada bir kez oluşturulan, “nadir satlar” olarak adlandırılan Bitcoin birimlerinden yüz kat daha nadirdir, bunlardan biri bir Sotheby’s müzayedesinin bir parçası olarak 100.000 dolardan fazlaya satıldı. Bu epik sat, Bitcoin Ordinals protokolünün icadından bu yana kazılan ilk epik sat olabilir.

Risk altında olan diğer bir şey de, verileri Bitcoin blok zincirine yazmak için yeni bir protokol olan Runes’ti. İlk Rune, Arkham’a göre, belirli Sıralı koleksiyon 430.000 dolara dağıtıldı, diğerleri de kendi koleksiyonlarını dağıtmak için yüz binlerce dolar ödedi.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir