Kriptolar:
30696
Bitcoin:
$67.501
% 0.84
BTC Dominasyonu:
%54.3
% 0.05
Piyasa Değeri:
$2.47 T
% 0.58
Korku & Açgözlülük:
74 / 100
Bitcoin:
$ 67.501
BTC Dominasyonu:
% 54.3
Piyasa Değeri:
$2.47 T

TeraWulf Borcunu Erken Ödeyerek Madencilik Altyapısına Odaklanıyor

terawulf

Kripto madencilik şirketi TeraWulf, 9 Temmuz’da yaptığı açıklamada, son ödeme olan 77.5 milyon dolarlık ödeme ile kalan borcunu beklenenden daha erken ödediğini belirtti. TeraWulf yöneticileri, borcu azaltarak işletmenin kaynaklarını zorlu borç yükümlülükleri yerine madencilik altyapısının uygulanmasına daha iyi odaklayabileceğini açıkladı.

Organik Büyüme ile Hissedar Değerini Maksimize Etme

TeraWulf’un strateji sorumlusu Kerri Langlais, şirketin hissedar değerini zorlayıcı birleşme ve satın alma yerine doğal gelişim planlarıyla maksimize etme taahhüdünü vurguladı. Langlais, sürdürülebilir hissedar getirileri oluşturmanın ana stratejileri olarak kâr marjlarında ve operasyonel verimlilikte büyümeyi belirtti.

Bu Dikkatinizi Çekebilir: İngiltere’de İşçi Partisinin Seçimi Kazanması Yatırımcılara Ümit Verdi

Sektör Tartışmaları ve Bitcoin Voter Projesi

İşletme endişelerini ele almak için TeraWulf, CleanSpark, Marathon Digital ve Riot Platformas madencilik yöneticileri Haziran ayında eski ABD Başkanı Donald Trump ile bir araya geldi. Bu konferansın sonucu, seçmenleri Bitcoin hakkında eğitmeyi amaçlayan kar amacı gütmeyen Bitcoin Voter Project oldu. Bir siyasi eylem komitesi (PAC) olmaktan farklı olarak, Bitcoin Voter Project belirli politikacıları desteklemez veya taraflı kampanya reklamları yürütmez.

Yarılanma Sonrası Ekonomi ve Madencilik Sektörü Zorlukları

Madencilik sektörü için hala büyük bir sorun yarılanma sonrası ekonomidir. Blok sübvansiyonundaki düşüşle birlikte, Bitcoin madenciliğiyle ilgili yüksek enerji maliyetleri, mevcut piyasada rekabet edemeyen madencilik şirketlerini kapatmaya zorlayabilir. Bitcoin hashrate’inde son dönemde yaşanan düşüş, madencilerin teslim olduğunu—yani hisse sattığını, operasyonlarını azalttığını veya likidite sağladığını göstermektedir. Bitcoin ağını koruyan toplam bilgisayar kapasitesindeki bu düşüş, madencilerin faaliyetlerini azalttığını veya eski madencilik ekipmanlarını kapattığını işaret ediyor.

Enerji Maliyetlerini Hafifletme

Madencilik zorluğundaki eşzamanlı düşüşle birlikte, hashrate’in düşmesi, mevcut ekonomik ortamda madencilik faaliyetlerine biraz rahatlama sağlayarak enerji tasarrufu sağlar. Bitcoin ağının madencilik zorluğu 5 Temmuz’da 79.5 terahash/saniyeye düşerek Mart 2024’ten bu yana en düşük seviyeye ulaştı.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir