Kriptolar:
30696
Bitcoin:
$67.401
% 0.82
BTC Dominasyonu:
%54.3
% 0.05
Piyasa Değeri:
$2.47 T
% 0.58
Korku & Açgözlülük:
74 / 100
Bitcoin:
$ 67.401
BTC Dominasyonu:
% 54.3
Piyasa Değeri:
$2.47 T

İngiltere’de İşçi Partisinin Seçimi Kazanması Yatırımcılara Ümit Verdi

İngiltere, Kripto Para, Vergi

İngiltere’deki genel seçimler İşçi Partisi‘nin ezici bir zaferiyle sonuçlandı ve 14 yıllık Muhafazakar Parti hükümetine son verdi. Bu değişiklik, kripto para birimi endüstrisiyle olumlu eylem ve etkileşim konusunda yenilenen iyimserliği ateşledi.

İşçi Partisi, kripto topluluğu içinde temkinli bir iyimserlikle karşılanan bir söz olarak, İngiltere’yi tokenizasyonda küresel bir lider yapma taahhüdünde bulundu. Görevden ayrılan Başbakan Rishi Sunak, İngiltere’yi bir kripto varlık merkezi haline getirme hedefini dile getirmişti ancak sektör gözlemcileri bu sözleri destekleyecek önemli eylemlerin eksik olduğunu hissetti.

İşçi Partisi’nin artık iktidarda olmasıyla anlamlı ilerleme umutları yeniden canlanıyor. Endüstri kuruluşu CryptoUK, İngiltere’nin dijital varlık endüstrisini ilerletmek için daha da güçlendirmeyi planladığı İşçi Partili milletvekilleri ve politika yapıcılarla güçlü ilişkilerine dikkat çekerek iyimserliğini dile getirdi.

Fintech firması Valereum’un grup CEO’su Nick Cowan, seçim kampanyası sırasında kriptoya çok az atıfta bulunulmasına rağmen olumlu bakış açısını paylaştı. İşçi Partisi’nin daha önce tokenleştirilmiş menkul kıymetlerin, fintech’in faydalarını ve merkez bankası dijital para biriminin potansiyelini kabul ettiğini belirtti. Cowan, yeni hükümetin finans ve dijital varlıklardaki dönüşümsel değişiklikleri benimseyerek önemli miktarda yatırım ve benimsenmeyi çekebileceğine ve böylece büyümeyi destekleyebileceğine inanıyor.

CryptoUK ayrıca büyüme potansiyelini vurguladı ve işlerin, büyümenin ve kapsayıcılığın Keir Starmer’ın yönetimi için temel öncelikler olduğunu vurguladı. Kuruluş, kripto sektörünün bu hedeflere önemli ölçüde katkıda bulunabileceğine inanıyor.

Kripto para konusu Birleşik Krallık seçimlerinde belirgin bir şekilde öne çıkmasa da, İşçi Partisi’nin Ocak ayında yayınlanan manifestosu sektörden bahseden bir “finansal hizmetler planı”nın ana hatlarını çiziyordu. Belge, tokenizasyonu İngiltere için önemli bir yeni fırsat olarak kabul etti ve dijital varlıklar alanına yönelik potansiyel olarak destekleyici bir duruş önerdi.

İşçi Partisi’nin zaferi, İngiltere’nin kripto ve dijital varlıklar sektöründe lider konumuna gelmesi için bir fırsat penceresi açıyor. Yeni hükümetin sektör içinde yenilikçiliği ve büyümeyi teşvik eden, ekonomik kalkınmayı ve teknolojik ilerlemeyi yönlendirebilecek canlı bir ekosistemi teşvik eden destekleyici bir ortam oluşturma şansı var.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

İngiltere’de İşçi Partisinin Seçimi Kazanması Yatırımcılara Ümit Verdi” te bir düşünce

  1. Pingback: ABD’deki Spot Bitcoin ETF'leri Salı Günü 216.33 Milyon Dolar Net Giriş Çekti

  2. Pingback: TeraWulf Borcunu Erken Ödeyerek Madencilik Altyapısına Odaklanıyor

  3. Pingback: Bitcoin (BTC) ve Wormhole (W) Coin Analizi: 10 Temmuz 2024 - Coin Mühendisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir