Kriptolar:
29292
Bitcoin:
$64.744
% 0.49
BTC Dominasyonu:
%53.5
% 0.09
Piyasa Değeri:
$2.38 T
% 0.29
Korku & Açgözlülük:
72 / 100
Bitcoin:
$ 64.744
BTC Dominasyonu:
% 53.5
Piyasa Değeri:
$2.38 T

SEC, First Trust-SkyBridge’e Bitcoin ETF Başvurusunu Geri Çekmesini Emretti

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) First Trust-SkyBridge’e Bitcoin ETF başvurusunu terk edilmiş olarak ilan etmesi talimatını verdi. First Trust, bir BTC ETF’si için en erken başvuranlar arasındaydı ancak Ocak 2022’de SEC tarafından reddedildi.

İlk olarak Mart 2021’de yapılan First Trust ve SkyBridge’in Bitcoin ETF başvurusu başarısız oldu ve firmalar ETF için yeniden başvurmamayı tercih etti.

Eski Beyaz Saray İletişim Direktörü ve Trump döneminde dijital varlık yatırımcısı olan Anthony Scaramucci tarafından yönetilen First Trust Advisors ve SkyBridge Capital, SEC tarafından Bitcoin ETF başvurularını terk edilmiş olarak sınıflandırmaya yönlendirildi. SEC’in Çarşamba günü yayınladığı bildiriye göre, First Trust SkyBridge Bitcoin ETF’si Komisyon’dan gelen önceki iletişimlere yanıt veremediği için kayıt beyanından vazgeçilmesi gerekiyor.

First Trust ve SkyBridge, Bitcoin ETF başvurusunu ilk olarak Mart 2021’de diğer birkaç başvuruyla birlikte sunmuş olsa da, Ocak 2022’de reddedilmişti. BlackRock’ın Bitcoin ETF başvurusunun SEC tarafından onaylanmasına rağmen, revizyonları takip eden iki firma yeniden başvurmamayı tercih etti.

Bloomberg’de ETF analisti olan Eric Balchunas, BlackRock’ın başvurusunun başarısının ardından First Trust ve SkyBridge’in neden yeni bir başvuru yapmadığına dair belirsizliğini dile getirdi.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir