Rusya Gözünü Blockchain Teknolojisine Dikti

Yayınlanma Tarihi: 15 Mart 2023 17:57:40
Blockchain

Rusya’nın en büyük bankası Sberbank’ın ilk başkan yardımcısı Alexander Vedyakhin, Rusya’nın ödeme sorunlarının çözümü olarak Blockchain teknolojisine yönelmesinin doğru olduğunu belirtiyor.

Vedyakhin, blok zincirinin merkezi olmayan yapısı ve gizlilik sağlayan özellikleri nedeniyle yeni bir ödeme sistemi için harika bir temel oluşturduğunu ifade ediyor. Sberbank, şu anda ödemeler için Blockchain teknolojisinin uygulanmasını aktif olarak araştırdıklarını belirtiyor ve Vedyakhin, blok zincirinin 2023’te daha önemli hale geleceğinden emin olduğunu ifade ediyor.

Bununla birlikte, Vedyakhin, blok zinciri teknolojisindeki sınırlı ölçeklenebilirlik ve sınırlı gizlilik gibi sorunların geliştiriciler tarafından çözüldüğünü belirtiyor.

İzinsiz kamu defteri projesi Fuse Network’ün CEO’su Mark Smargon da Rusya’nın kendi blok zinciri tabanlı sistemini oluşturmasını engelleyen teknik bir neden olmadığını ifade ediyor. Smargon, özellikle deneme için standart haline gelen EVM uyumlu sistemlerde ölçeklendirme ve gizlilik teknolojisindeki son gelişmeler sayesinde, Blockchainin ana akım işletmeler ve tüketiciler tarafından büyük ölçüde benimsenmesinin çok yakın olduğunu belirtiyor.

Haber ayrıca, Sberbank’ın Mayıs 2023’e kadar denemeyi planladığı Ethereum tabanlı merkezi olmayan finans platformunu tamamladığı sırada geldi.

Sberbank, SWIFT’e alternatif olarak hizmet verecek uluslararası bir mutabakat platformu üzerinde de çalışıyor. Sberbank CEO’su German Gref’e göre, şirket yapılandırmasını tamamladıktan sonra uluslararası mutabakat platformunun 2023’te piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Konu hakkındaki düşüncelerini bizlere yorum olarak sunabilirsiniz. Ayrıca bu tür anlık haberler için bizleri Telegram, Youtube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir