Kriptolar:
30746
Bitcoin:
$65.982
% 0.29
BTC Dominasyonu:
%54.1
% 0.38
Piyasa Değeri:
$2.40 T
% 2.55
Korku & Açgözlülük:
71 / 100
Bitcoin:
$ 65.982
BTC Dominasyonu:
% 54.1
Piyasa Değeri:
$2.40 T

Hong Kong Kripto Düzenlemeleri İçin Alt Komite Kurdu: Web3 Endüstrisine Yeni Adımlar

Hong Kong, Yerel Kullanıcılar için Kişisel e-CNY Cüzdanları Başlattı

Hong Kong Milletvekili Johnny Ng, Web3 sektörü için küresel politika geri bildirimleri topluyor. Yasama Konseyi, kripto ve Web3 konularını ele almak için yeni bir alt komite kurdu.

Hong Kong milletvekili Johnny Ng, Yasama Konseyi’nin kripto alt komitesinin kurulmasının ardından küresel Web3 endüstrisinden politika geri bildirimleri topladığını açıkladı. Cumartesi günü yaptığı X gönderisinde Johnny Ng, Hong Kong parlamentosunun Web3 ve sanal varlık geliştirme konularında bir alt komite oluşturduğunu duyurdu. Ng, “Ofisim, küresel Web3 endüstrisinden içgörüler toplayarak politika önerileri sunmayı ve Hong Kong’da sektörün gelecekteki yönünü tartışmayı amaçlıyor” dedi.

Yeni alt komite kripto yatırımcılarının korunmasını artırmak, stabilcoin inovasyonunu engellemeden finansal istikrarı sağlamak ve profesyonel kripto saklama hizmetleri için düzenleyici önlemleri araştırmak gibi ana konulara odaklanacak. Ng’nin ofisi ayrıca yapay zeka ve Web3’ün entegrasyonu için politika önerileri ile DAO’lar için düzenleyici tavsiyeler arıyor.

Mt. Gox Geri Ödeme Tarihi Belli Oldu!

Geçtiğimiz yıl, Hong Kong, kripto firmalarına yönelik olumlu adımlar attı ve Haziran 2023’te kripto ticaret platformları için bir lisanslama rejimi başlattı. Bu adım, lisanslı borsaların perakende ticaret hizmetleri sunmasına olanak tanıdı. Nisan ayında ise, spot Bitcoin ve Ethereum borsasında işlem gören fonları piyasaya sürdü. Animoca Brands Başkanı Yat Siu, spot Ethereum ETF‘lerine stake etme olasılığını tartıştıklarını ve bunun “rekabet avantajı” sağlayabileceğini belirtti. Siu, “Bu yıl içinde gerçekleşmesini isteyen iyimser bir tarafım var” dedi.

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’nun genel müdürü Julia Leung, bu ayın başlarında Bitcoin’in alternatif bir varlık olarak kalıcı gücünü açıkça gösterdiğini söyledi.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir