Kriptolar:
30302
Bitcoin:
$65.218
% 0.13
BTC Dominasyonu:
%54.7
% 0.16
Piyasa Değeri:
$2.34 T
% 2.51
Korku & Açgözlülük:
74 / 100
Bitcoin:
$ 65.218
BTC Dominasyonu:
% 54.7
Piyasa Değeri:
$2.34 T

FTX Davasının Gidişatı Değişicek Mi?

FTX,FTX Davası,Caroline Ellison,Binance,Bitcoin

Devam eden FTX davasına ışık tutacak yeni bir yapılacaklar listesi ile ilgili ilginç ifşaatları ortaya çıkarıldı.

Mahkeme salonundaki en önemli odak noktası, Alameda Research’ün CEO’su Caroline Ellison tarafından yazılan ve açıklanan yapılacaklar listesi oldu. Bu belge, FTX’in Binance’e daha sıkı düzenlemeler getirilmesi için bastırdığını vurgulamakta ve FTX’in düzenleyicileri rakiplerine karşı aktif olarak etkilemeye çalışıp çalışmadığına dair soruları gündeme getirmektedir.

Biraz bağlam sağlamak gerekirse, Binance CEO’su CZ’nin FTX’i satın almakla ilgilendiğini ifade etmesiyle iki borsa arasındaki gerilim tırmanmış ve nihayetinde FTX için önemli bir gerilemeyle sonuçlanan bir olaylar zincirini tetiklemiştir.

Binance’in bu düzenleyici çabaların belirli bir hedefi olduğunun ortaya çıkması, tartışmaya yakıt ekledi. Ellison mahkemedeki ifadesi sırasında yedi farklı mali tablo hazırladığını itiraf etti. Ayrıca, Bankman-Fried’ın kendisini FTX Türev Borsası’ndan sağlanan fonların kullanımı konusunda kredi verenleri yanıltmak amacıyla “alternatif” bilançolar oluşturmaya yönlendirdiğini açıkladı.


İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!


Caroline Ellison, Sam Bankman-Fried ile ilgili devam eden dava sırasında şaşırtıcı bir itirafta daha bulundu. Ellison, Bankman-Fried’in Bitcoin fiyatını manipüle etmek amacıyla Bitcoin (BTC) satışları yaptığını iddia etti. Ona göre, bu BTC satışları, SBF’nin aktif olarak takip ettiği bir hedef olan Bitcoin fiyatının 20.000 $ eşiğinin altında kalmasını sağlamak için düzenlendi. Bu ifşaata bir başka karmaşıklık katmanı ekleyen şey ise Ellison’ın satılan Bitcoin’lerin FTX’in müşterilerine ait olduğunu iddia etmesidir. “FTX’in çöküşü genel olarak hayatımın en kötü haftasıydı” diyerek sıkıntısını dile getirdi.

Bu vaka ve yankıları, özellikle FTX ve Binance’i etkileyerek dijital varlık endüstrisi genelinde şok dalgaları yarattı. Düzenleyici makamları Binance üzerindeki incelemelerini yoğunlaştırmaya ve daha sıkı denetim önlemleri almaya sevk etti. Ayrıca, Binance’in kripto varlıklarını kurtarmak için verdiği 1 milyar dolarlık taahhüdün tamamen kullanılamayabileceğini öne süren raporlar ortaya çıktı. Bloomberg’e göre Binance, Endüstri Kurtarma Fonu’nu (IRI) duyurmasından bu yana yalnızca 30 milyon dolar dağıtmayı başardı.

Bu yüksek profilli vaka ve geniş kapsamlı etkileri, kripto para ve dijital varlık sektöründe şeffaflığın ve düzenleyici gözetimin öneminin altını çizmektedir. Binance ve FTX gibi büyük oyuncuların müşteri varlıklarını koruma ve piyasa bütünlüğünü sağlama konusundaki sorumlulukları hakkında soru işaretleri yaratmıştır.


İlginizi Çekebilir: FOMC Tutanakları Açıklandı! Bir Sonraki Faiz Kararı Nasıl Olacak?

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir