Dijital Varlık Platformu Bakkt’ın Geliri İnanılmaz Şekilde Arttı

Son Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2023 10:25:16

Dijital varlık platformu Bakkt, geçtiğimiz senenin 2. Çeyreğinde 14 milyon $ gelir elde etmişti. Bu yılın ikinci çeyreğinde ise gelir büyük oranda artarak 348 Milyon $’a yükseldi.

Bir şirket sözcüsü e-posta ile GAAP’ye bu 2. çeyreğin 348 Milyon $’ının brüt geliri içerdiğini, geçen yılın 14 Milyon $’ının ise net bazda toplam gelir olduğunu belirtti. New York merkezli şirket kazanç oranında Nisan ayında Apex Crypto’yu satın almasını da söyledi.

Şirket ayrıca kazanç beyanında ‘Apex Crypto’nun satın almasının çok önemli ölçütte etkisini yansıttığını söyledi.

Bakkt Ceo’su Gavin Michael bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada,

“Çeyrek başında Apex Crypto’yu satın almamızın kapanışı bizim için çok önemli bir andı” dedi.

“Kripto ekosistemindeki geniş erişimimizi, imzalanan yeni müşterilerde güçlü bir çekişle başarıyla genişletiyoruz.”

Apex, o zamandan beri Bakkt Crypto Solutions olarak yeniden markalandı. Bakkt yakın zamanda investr, Swan Bitcoin ve Blockchain.com’u müşteri listesine eklediğini söyledi.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

İşlem Hacmi

Bakkt ayrıca işlem hacminin %51 düşüşle 531 Milyon $ olduğunu söyledi. Ek olarak, firmanın işlem yapan hesap sayısı yıldan yıla %20 düştü. Şirket düşüşün nedeni olarak kriptoda ki ‘yavaşlamayı’ gösterdi.

Baakt şirketin gözetim altındaki varlıkların bazı kripto para birimleri için daha yüksek değerler sayesinde %3 artarak 660 Milyon $’a ulaştığını bildirdi. Genel olarak Bakkt, şirket geçen yıl ikinci çeyrekte kaybettiği 27.6 Milyon $’dan fazla 50.5 Milyon $ zarar bildirdi.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir