Dev Hava Yolu Şirketi, NFT Sektörüne Adım Attı!

Yayınlanma Tarihi: 02 Haziran 2023 19:52:19
Havayolu şirketi nft

Japonya’nın en büyük havayolu şirketi All Nippon Airways (ANA), Ethereum blok zincirinde havacılık fotoğrafçılığı, dijital koleksiyonlar ve daha fazlasını içeren değiştirilemez bir token (NFT) pazarı başlattı.


All Nippon Airways isimli şirket, NFT sektörü ve blockchain için önemli olan bu adımı aşağıdaki tweet ile duyurdu;


▪ Proje, başlangıç aşamada MetaMask cüzdanının yanı sıra kredi kartı aracılığıyla fiat para birimi ile ödemeleri de destekleyecek.

▪ ANA GranWhale NFT Marketplace adı verilen pazar yeri, ANA ekosistemi genelinde sürükleyici dijital deneyimler yaratmaya odaklanan yan kuruluşu ANA NEO aracılığıyla piyasaya sürüldü.

▪ Sitedeki ilk NFT koleksiyonunda, yarım yüzyıldır uçak fotoğrafları çeken havacılık fotoğrafçısı Luke Ozawa’nın çalışmaları yer alacak.

▪ Diğer koleksiyonlar arasında, havayolunun 2011 yılında tanıttığı özelleştirilmiş bir Boeing 787 de dahil olmak üzere iki dijital 3D uçağın NFT’leri ve pikselli havayolu pilotlarını içeren Airbits adlı bir jeneratif sanat koleksiyonu yer alıyor.


Şirket, yapılan basın açıklamasında aşağıdaki cümleleri kullandı;

All Nippon Airways (ANA) grubu, NFT’yi havacılık sektörüne uygulayacak ve müşterilerle yeni bağlantılar geliştirmek için işi teşvik edecek.”


▪ ANA Holdings 2013 yılında kuruldu ve kendisini ANA ve Peach Aviation dahil 69 şirketten oluşan Japonya’daki en büyük havayolu grubu holding şirketi olarak lanse ediyor. ANA NEO ayrıca, yolcuların uçuş geçmişlerini dijital avatarlarına entegre edecek olan metaverse seyahat deneyimi üzerinde çalışıyor.


Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir