Kriptolar:
30696
Bitcoin:
$67.338
% 0.74
BTC Dominasyonu:
%54.3
% 0.05
Piyasa Değeri:
$2.47 T
% 0.58
Korku & Açgözlülük:
74 / 100
Bitcoin:
$ 67.338
BTC Dominasyonu:
% 54.3
Piyasa Değeri:
$2.47 T

Bitwise, Spot Ether ve Gelecek Kripto ETF’leri Üzerine SEC Görüşmelerini Vurguladı

bitwise, ethereum

Bitwise‘ın baş uyum görevlisi Katherine Dowling, sekiz spot Ether borsa yatırım fonu (ETF) listesinin yakında hayata geçmeye hazır olduğunu bildiriyor. Ancak kesin bir lansman tarihi henüz netleşmiş değil.

Gelişmeler ve Beklentiler

Dowling, 9 Temmuz’da Bloomberg’e verdiği demeçte, S-1 revizyonlarının, ihraççılar ve SEC arasında gidip gelen sorunların giderek azaldığını belirtti. “Bu da bizi lansmana yaklaştırıyor. Lansman için gerçekten son aşamadayız.”

Form S-1’ler, ihraççı ve satmak istedikleri menkul kıymetler hakkında bilgi içerir. Kabul edildikten sonra ürünler hayata geçebilir. SEC Başkanı Gary Gensler, Ether ETF’lerinin yaz aylarında açılabileceğini belirtti.

Bu Dikkatinizi Çekebilir: Bitcoin Kullanıcısından Alman Hükümetine Sert Mesaj: “Vergiler Soygundur”

23 Mayıs’ta çeşitli 19b-4 dosyalarının düzenleyici onayı aldıktan sonra, birçok spot Ether ETF ihraççısı, S-1 kayıt beyanlarının SEC tarafından onaylanmasını bekliyor. Temmuz ayı başlarında, ihraççılar, menkul kıymet düzenleyicisinin ilk yorum turundan sonra revize edilmiş S-1’lerini gönderdiler.

Bitwise’ın baş yatırım sorumlusu Matt Hougan, spot Ether ETF’lerinin ilk 18 aylık işlem döneminde yaklaşık 15 milyar dolar çekebileceğini öngördü — bu miktar, altı ay önce lansmanı yapılan spot Bitcoin ETF’lerinin çektiği miktara neredeyse eşdeğer.

Dowling ayrıca SEC’nin Bitcoin ve Ether dışındaki ürünler konusunda yapılan görüşmelere de açık olduğunu belirtti. Dowling, “Gelecek ürünlerle ilgili SEC ile konuşma fırsatımız oldu” dedi. “Bu ürünlerin potansiyelleri konusunda SEC ile olan etkileşimlerimizin oldukça olumlu geçtiğini düşünüyorum.”

Gelecek Fırsatlar

8 Temmuz’da, Chicago Board Options Exchange (CBOE), VanEck ve 21Shares adına spot Solana (SOL) ETF’leri sunmak için başvurdu. Ancak Dowling, Gensler’in yönlendirmesi altında üçüncü bir spot Bitcoin ETF’sinin onaylanacağından emin değil.

9 Temmuz’da, kıdemli Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, Biden yeniden seçilirse ve Gensler mali düzenleyicinin başında kalırsa, spot Solana ETF başvurusunun muhtemelen “başlangıçta ölü” olacağını da belirtti.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir