Kriptolar:
30696
Bitcoin:
$67.676
% 1.15
BTC Dominasyonu:
%54.3
% 0.05
Piyasa Değeri:
$2.47 T
% 0.58
Korku & Açgözlülük:
74 / 100
Bitcoin:
$ 67.676
BTC Dominasyonu:
% 54.3
Piyasa Değeri:
$2.47 T

Bitcoin Kullanıcısından Alman Hükümetine Sert Mesaj: “Vergiler Soygundur”

Bir Bitcoin kullanıcısı Alman hükümetine, ülkenin son varlık satışları sırasında Bitcoin vergiler soygun olduğunu belirten bir zincir üstü yazı gönderdi. Son birkaç günde, hükümet büyük satışlar gerçekleştirdi ve el koymaların yarısından fazlası merkezi borsalara ve cüzdanlara aktarıldı. Bitcoin fiyatı son gelişmelerin ardından hafif bir toparlanmadan önce satış baskısı nedeniyle düştü.

Bitcoin kullanıcıları, Alman hükümetinin varlıkları borsalara taşıma hamlesine çeşitli tepkiler gösterdi. Blockchain analitik firması Arkham Intelligence, Alman hükümetinin cüzdanına gönderilen ve “Vergiler soygundur, gm.” ifadesini içeren bir yazı tespit etti. Bu durum  kripto kullanıcılarının hükümeti Bitcoin birikimini satarak piyasaya baskı yapmakla eleştirilmesinden ortaya çıktı. Ayrıca, Alman milletvekili Joana Cotar, yetkililerden Bitcoin satmak yerine rezervleri artırmaya yönelmelerini istedi.

Bitcoin’in satışı ve Mt Gox alacaklılarının geri ödemesi, varlıkların direnç seviyesinin altına düşmesine yol açtı. Şu anda Alman hükümeti, varlıkları Bitstamp, Coinbase ve Kraken gibi borsalara aktararak ele geçirilen BTC’nin %50’sinden fazlasını sattı. Satış serisi, cüzdanda 22.845 BTC bıraktı ve birçok kullanıcı daha fazla satışı bekliyor. Kripto kullanıcılarının en büyük çekincesi, makro ekonomik duyguların ardından piyasaya uygulanan satış baskılarıdır. TRON‘dan Justin Sun, varlığı X’de (eski adıyla Twitter) hükümetten satın almayı teklif etti.

Hamster Kombat Bybit’te Ön Satışa Sunuldu

Çoğu kullanıcı, durgunluk günlerinin ardından uzun vadeli bir piyasa yükselişi konusunda iyimserliklerini dile getirdi. Basın başladığı saate Bitcoin varlık fiyatı 57.784 dolardı ve son 24 saatte %2,1 artış gösterdi. Son yedi günde Bitcoin, 55.000 dolar sınırının altına düşerek milyarlarca dolarlık geniş tasfiyelere yol açarak %7 düştü. Analistler, fonların riskli varlıklara akmasıyla piyasayı canlandıracak olan ve öngörülen faiz indirimleri ile enflasyonun düşmesini bekliyor.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin Kullanıcısından Alman Hükümetine Sert Mesaj: “Vergiler Soygundur”” te bir düşünce

  1. Pingback: Bitcoin ve Kripto Paralarda Son Durum! – 10 Temmuz - Coin Mühendisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir