Kriptolar:
30766
Bitcoin:
$64.620
% 2.01
BTC Dominasyonu:
%54.4
% 0.30
Piyasa Değeri:
$2.39 T
% 0.37
Korku & Açgözlülük:
69 / 100
Bitcoin:
$ 64.620
BTC Dominasyonu:
% 54.4
Piyasa Değeri:
$2.39 T

API3, EthCC 7’de DeFi Projelerine Yönelik OEV Ağını Tanıttı

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

API3, DeFi veri beslemeleri sağlayan bir hizmet olarak, Brüksel‘deki EthCC 7’de oracle çıkarılabilir değer (OEV) ağını duyurdu. Bu yenilik, türünün ilk örneği olarak, oracle’ların konumlarını kullanarak üçüncü taraflara gitmesi muhtemel değeri geri kazanabilen bir zincir üstü çözüm sunuyor.

API3, üçüncü taraflara güvenmeden akıllı sözleşmelere DeFi veri sağlayan bir hizmet. Şirket, “Oracle güncellemelerinden elde edilebilecek kâr” konusuna dikkat çekiyor ve OEV Ağı’nın, merkeziyetsiz uygulamaların (dApp’ler) maksimum çıkarılabilir değer (MEV) nedeniyle kaybettikleri değeri geri kazanmasını sağlayacak bir Katman 2 çözümü olarak tasarlandığını belirtiyor.

API3 ürün sahibi Uğur Mersinlioğlu, EthCC 7‘de yaptığı röportajda, mevcut sistemde oracle güncellemelerinin körü körüne yapıldığını ve bu güncellemelerin genellikle kendi başlarına bir değer taşıdığını söyledi. Mersinlioğlu, “Şu anda, tüm bu değer araştırmacılar ve inşaatçılar tarafından kaybediliyor. OEV ağıyla, bu değer kaynaklandığı dApp’ye geri dönecek ve hazineleri için sürdürülebilir gelir elde etmelerine, kullanıcıları için getiriyi artırmalarına veya ücretleri düşürmelerine olanak tanıyacak” dedi.

İlginizi Çekebilir: Visa ve Tangem Yeni Kripto Ödeme Kartını Çıkartıyor

Çoğu oracle projesinin değer kaybı sorununu göz ardı ettiğini belirten Mersinlioğlu, OEV ağının, dApp’lerin maksimum çıkarılabilir değer nedeniyle sızdırılan değeri geri kazanmasını sağlamak için tasarlanmış bir Katman 2 çözümü olduğunu ve özellikle yılda milyonlarca dolara ulaşan tasfiyeler durumunda önemli bir fark yaratacağını söyledi.

“Yaptığımız şey, körü körüne güncelleme yapmadığımız bir katman oluşturmaktır. Katman aracında satış yapıyoruz ve en değerli güncellemeleri açık artırmayla satıyoruz. İnsanlar esasen en değerli güncellemeler için rekabet ediyor ve bu verileri platformlarında kullanmak için dApp’lere ödeme yapıyor,” diye açıklıyor.

Mayıs ayında API3, DWF Labs liderliğindeki bir finansman turunda 4 milyon dolar topladı. Bu finansman turunda, Spartan Group 1 milyon dolar katkıda bulunurken, Laser Digital ve Caladan her biri 500.000 dolar sağladı. DWF Labs ise 2 milyon dolarlık bir yatırım yaptı.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir