Kriptolar:
29292
Bitcoin:
$65.767
% 0.98
BTC Dominasyonu:
%53.5
% 0.09
Piyasa Değeri:
$2.38 T
% 0.29
Korku & Açgözlülük:
72 / 100
Bitcoin:
$ 65.767
BTC Dominasyonu:
% 53.5
Piyasa Değeri:
$2.38 T

XX Network: Kuantum Korumalı Blok Zincir!

xx network

XX Network, David Chaum tarafından oluşturulan, 2021 yılının Kasım ayında piyasaya sürülen, kuantum hesaplamaya karşı dirençli bir Layer 1 blok zinciri ağıdır. Diğer blok zinciri ağlarından farklı olarak, Blcokchain ve cMix olmak üzere iki ağ üzerine inşa edilmiştir.

Son derece hızlı, kuantuma hazır ve özel bir iletişim ağı olan XX Network, geliştiricilerin yeni nesil gizliliğe dayalı uygulamalar oluşturmak için kullanabilecekleri bir ortam hazırlar.

XX Network, Rust ve Golang programlama dilleri kullanılarak geliştirilmiştir. Blockchain tarafı Substrate tabanlıdır ve Rust ile geliştirilmiştir. cMix ağı ise Golang ile yazılmıştır. Ağ, ChainSafe tarafından denetlenmiş ve güvenliği onaylanmıştır.

Avantajları Neler?

 1. Gelişmiş Güvenlik: XX Network, kuantum bilgisayar ataklarına karşı dirençli tek katmanlı bir protokolle korunmaktadır. Bu, gelecekteki tehditlere karşı ağınızı güvence altına alır.
 2. Gizlilik: cMix teknolojisi sayesinde XX Network, kullanıcıların iletişimlerinin gizliliğini sağlar. Veriler, meta veri izlerini parçalayarak tam gizlilik sunar.
 3. Erişim ve Etki: XX Network, Ethereum ve diğer EVM uyumlu blok zincirleri ile aradaki boşluğu doldurarak geniş bir erişim ve etki alanı sunar.
 4. Kullanıcı Deneyimi: XX Network, kullanıcıların ağın büyümesine katılmasını kolaylaştıran basitleştirilmiş bir kullanıcı deneyimi sunar.
 5. Geliştirici Desteği:XX Network, geliştiricilere kolaylık sağlayan araçlar sunar. Gerçek zamanlı mixnet ölçümleri, blok zinciri işlem geçmişi erişimi, ekosistemin yerel tokeni olan XX stake etme ve oy kullanma gibi özellikler geliştiricilerin kullanımına açıktır.

Bu avantajlar, XX Network’ün güvenli, gizlilik odaklı ve geniş erişimli bir platform olarak tercih edilebileceğini göstermektedir.

XX Network: Kuantum Korumalı Blok Zinciri!

xxMessenger Nedir?

xxMessenger, cMix üzerine inşa edilmiş olan, şu an mainnet üzerinde çalışan metadata korumasına sahip kuantum hesaplamaya karşı korumalı, uçtan uca şifreli mesajlaşma platformudur. Bu platform üzerinden gönderilen mesaj içeriklerini yalnızca gönderen ve alıcı okuyabilir.

xxMessenger, iletişim kurmak için cMix ağ geçitlerine bağlanarak, bu geçitlerde 3 hafta boyunca saklanır. Bağlantınızı kesilmesi durumunda mesajları almaya devam etmek için size 3 hafta süre verilir. Daha uzun çevrimdışı kalmanız durumunda eski mesajlara erişiminiz kaybolur.

Yol Haritası

XX Network’ün, 2024 yılının ilk çeyreğinde sunduğu ve sunacağı hizmetler ve ürünler:

 • Çok yönlü ve çeşitli web3 araçları
 • WXX Token (Wrapped XX)
 • EVM Köprüsü
 • Front-end geliştiriciler için xxDK 3.0 ve Hackhaton etkinlikleri
 • cMixx Plus; web3 uygulamaları (dapp) için anahtar doğrulama desteği
 • Cüzdanlar ve L1’ler ile partnerlikler
 • XX Grant Program
 • Cex ve Dex listelemeleri

XX Network: Kuantum Korumalı Blok Zinciri!

XX Coin Nedir?

XX coin, XX Network ekosisteminin yerel kripto para birimidir. Güvenli bir dijital para birimi olarak, kullanıcılar ve kurumlar arasında alınıp satılabilir. XX Network’ün sansürsüz ve özel iletişim altyapısına erişim sağlamak, ağ katılımını ve merkezi olmayan yönetişimi teşvik etmek için kullanılır.

Ayrıca XX, Nominated Proof of Stake (NPoS) protokolünü kullanarak ağın ekonomik olarak güvence altına alınmasına yardımcı olur ve coin sahiplerinin ağ üzerindeki referandumları önermesine, desteklemesine ve oylamasına olanak tanır.

Tokenomics

 • Fiyat: XX Coin’in güncel fiyatı yaklaşık $0.2102 ‘dir.
 • Dolaşım Arzı: 215,266,167 XX
 • Toplam Arzı: 953,639,587 XX

Toplam arzın yüzde 5’i BetaNet ödülleri, yüzde 30’u staking ödülleri, yüzde 30’u satışlar, yüzde 25’i ekip ve ortaklar, yüzde 10’u ise vakfa dağıtılacaktır.

XX Network’ün piyasaya ilk sürülüşünden itibaren, kullanıcıların yaklaşık yüzde 90’ı XX coinlerini hak ediş programlarına kilitledi. Bu staking programı sayesinde kullanıcılar ödül kazanmaya devam ediyor.

XX coin, dolaşımda olduğu ilk 5-6 yıl boyunca azalan bir arz stratejisi izleyecek. Bu sürede belirli aralıklarla, toplam arzı azaltmak için coinler otomatik olarak yakılacak.

XX Network kullanıcıları aşağıdaki yöntemlerle ağa katkıda bulunabilir ve ödüller kazanabilir:

 • Aktif bir node çalıştırın.
 • Aktif bir node adayı gösterin.
 • Bir xx dApp uygulaması geliştirin.
 • XX ekosistemini geliştirin.

Henüz bu borsalarda hesabınız yoksa, buraya tıklayarak ömür boyu geçerli komisyon indiriminden faydalanarak kayıt olabilirsiniz!

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir