Verge XVG Fiyat Analizi !!

Yayınlanma Tarihi: 08 Temmuz 2023 14:08:54

Verge XVG fiyat analizi, grafikler ve teknik göstergeler aracılığıyla geçmiş fiyat hareketlerini analiz edeceğiz. Destek ve direnç seviyelerini belirleyip ve yatırımcılara alım-satım kararları konusunda rehberlik edeceğiz.

XVG (Verge), güvenli ve anonimliğiyle ön plana çıkan Blockchain tabanlı bir kripto para birimidir.  İşlemleri izlenemez kılmak için IP adreslerini gizleyen birden fazla anonimite merkezli ağ kullanıyorlar. Verge, işlem yapmak için IP adreslerini şifreleyen ve gizleyen Tor tarayıcısı kullanarak Wraith Protokolünü kullanan açık kaynaklı bir projedir.

Verge XVG Kanal Kırılımı !!

XVG coin geçtiğimiz günlerde 414 günlük düşen kanal formasyonunu sert hacimli mumlarla kırarak %212 ‘ lik bir yükseliş yakaladı. Bu yükseliş yapısını en dipten aldığımızda 2 hafta gibi kısa bir sürede %600 oranında yükseldi.

Sert yükseliş yapısını başlatmak için öncelikle kanalın üst bandı olan 0.0028$ seviyesini zorladı. Bu direnci kırdı ve böylelikle 0.003075$ seviyesini destek haline getirdi. Böylelikle alıcı baskısıyla fomo haline gelen Verge XVG 0.003888$ direncini ikinci denemesinde kolaylıkla kırarak yükselişini sağlamlaştırdı. Sonrasında sert yeşil mumlar ile 0.01$ seviyesine kadar yükseldi. Verge XVG coin bu yükseliş hareketini sürdürebilmesi için hangi seviyeleri takip etmemiz gerekir.

Verge XVG Yükselişini Devam Ettirir mi ?

XVG coin, sert yükselişini gösterdikten sonra 0.01$ psikolojik direncini kıramayıp 0.0057$ seviyesine kadar geri çekilme yaşadı. Tekrar psikolojik direncini kırmak için çaba sarf ediyor, ancak bu seviyeyi kırmayı başaramıyor. Sonrasında gelen satış baskısıyla birlikte geri çekildi ve kendine 0.009070 ile 0.008$ arasında yatay bir destek-direnç bölgesi oluşturdu.

Eğer bu yatay bant alanını yukarı yönlü kırarsa, ilk hedefi 0.010950$ seviyesine kadar yükselişini sürdürür. Bu durumda, daha fazla alıcı ilgisi ve momentum kazanarak yeni bir yükseliş dalgası başlatabilirler.

Ancak, eğer bu yatay bant alanının altına bir kırılım yaşanırsa , öncelikle 0.006930$ seviyesine geri çekilme olasılğı yüksektir. Ardından, 0.0057$ seviyesine kadar daha derin bir düzeltme gerçekleşme olasılğı yükselir. Bu durumda, satıcıların etkisi daha belirgin hale gelir ve düşüş momentumunu arttırabilirler.

Verge XVG coin’de kısa zaman diliminde oluşan bir başka formasyon, yükselen kanal formasyonudur. Kanalın alt bandı 0.008420$‘dır. Orta bandı 0.0092$ ve üst bandı ise 0.01$ psikolojik dirence denk geliyor.

Eğer kanalın alt bandına bir sarkma yaşanırsa, yükselen kanal formasyonunun aşağı yönlü hedefi 0.0075$ bölgesidir. Bu durumda, kanalın alt bandına doğru  düzeltme yapması ve daha düşük seviyelere geri çekilmesini bekleyebiliriz. Kanalın yukarı yönlü kırılmasında ise 0.010950$ bandına hareketlenecektir. Sıralı dirençler bellidir.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir