Kriptolar:
30766
Bitcoin:
$65.375
% 0.93
BTC Dominasyonu:
%54.4
% 0.30
Piyasa Değeri:
$2.39 T
% 0.37
Korku & Açgözlülük:
69 / 100
Bitcoin:
$ 65.375
BTC Dominasyonu:
% 54.4
Piyasa Değeri:
$2.39 T

Ünlü Analist Mt Gox Dump’ının Bitcoin Fiyatına Etkisini Tahmin Etti

Mt.Gox CEO'sundan Rahatlatan Açıklama!

Kripto para analisti Fred Krueger, Mt Gox’un alacaklılarına Bitcoin dağıtımı yapacağı olayı değerlendirdi.

Bitcoin’in en güçlü savunucularından biri olan önde gelen analist Fred Krueger, iflas eden kripto para borsası Mt Gox’un Bitcoin dağıtımının piyasa fiyatı üzerindeki potansiyel etkileri hakkında görüşlerini paylaştı.

Krueger’e göre, Mt Gox Temmuz ayından itibaren yaklaşık 100.000 Bitcoin dağıtacak. Araştırma şirketi Galaxy, 65.000 BTC’nin bireysel kullanıcılara gideceğini ve en az 6.500 BTC’nin de tasfiye edileceğini tahmin ediyor. Ancak Krueger, tasfiye edilecek miktarın 13.000 BTC’ye kadar çıkabileceğini öne sürüyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Pudgy Penguins ve OverpassIP’den Yeni Bir Ekosistem

Bu miktarı perspektife oturtmak gerekirse, MicroStrategy’nin (MSTR) sadece dört gün önce 780 milyon dolar karşılığında aldığı Bitcoin miktarı ile neredeyse aynı. Krueger, bu satın almanın piyasa üzerinde çok az ya da hiç fark edilir bir etkisi olmadığını belirtiyor.

Bitcoin’in Mt Gox tarafından dağıtımı Temmuz ayında başlayacak olsa da, kesin dağıtım takvimi henüz bilinmiyor. Dağıtım birkaç aya yayılabilir ve bu da piyasaya bir belirsizlik unsuru ekleyebilir.

Krueger, yaklaşan dağıtıma rağmen piyasanın bu olayı çoktan fiyatlandırdığını savunuyor. Geçtiğimiz hafta Bitcoin’in piyasa değeri 120 milyar dolar düştü. Krueger, 40x çarpanında bile piyasanın Mt Gox dağıtımını yalnızca fiyatlandırmakla kalmayıp, büyük ölçüde aştığını düşünüyor.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Ünlü Analist Mt Gox Dump’ının Bitcoin Fiyatına Etkisini Tahmin Etti” te bir düşünce

  1. Pingback: Michael Saylor Bitcoin Hakkında Çarpıcı Tahmin: Çin'in Rolü Büyük - Coin Mühendisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir