Kriptolar:
30766
Bitcoin:
$64.302
% 2.41
BTC Dominasyonu:
%54.4
% 0.30
Piyasa Değeri:
$2.39 T
% 0.37
Korku & Açgözlülük:
69 / 100
Bitcoin:
$ 64.302
BTC Dominasyonu:
% 54.4
Piyasa Değeri:
$2.39 T

Bitcoin ETF’lerinde 174 Milyon Dolarlık Çıkış

ABD'nin Bitcoin ETF Onayı: Asya Pazarında Büyük Etki

ABD spot bitcoin ETF’leri, Pazartesi günü toplam 174.45 milyon dolarlık günlük net çıkış yaşadı ve bu, üst üste altıncı gün negatif akış demek.

SosoValue verilerine göre, Grayscale’ın GBTC’si 90 milyon dolarlık çıkışla başı çekerken, onu 35 milyon dolarlık çıkışla Fidelity’nin FBTC’si takip etti.

Franklin Templeton’ın EZBC’si 2 Mayıs’tan bu yana ilk kez 20.8 milyon dolarlık net çıkış gösterdi. Pazartesi günü birçok diğer fon da net çıkışlar gördü: VanEck’in HODL fonu 10 milyon dolar; Bitwise’ın BITB’si 8 milyon dolar; Ark Invest ve 21Shares’in ARKB fonu 7 milyon dolar çıkış yaşadı. Ayrıca, Invesco ve Galaxy Digital’ın BTCO fonları 2 milyon dolar bildirdi.

Valkyrie, WisdomTree ve Hashdex fonlarının yanı sıra, net varlık değeri açısından en büyük spot bitcoin ETF’si olan BlackRock’ın IBIT fonu Pazartesi günü sıfır akış kaydetti. Hiçbir fon net giriş göstermedi.

İlginizi Çekebilir: Core, Bithumb Tarafından Kore Borsalarında Listelenecek

Bu çekilmeler, Pazartesi günü Bitcoin’in altı haftanın en düşük seviyesine gerilemesiyle aynı zamana denk geldi ve Bitcoin’in fiyatı kısa bir süreliğine 60,000 doların altına düştü. Yayın saati itibariyle, Bitcoin 61,191 dolardan işlem görmekte olup, son 24 saatte %2.36 düşüş göstermiştir.

Bitcoin fiyatındaki düşüş, 2014’te birçok saldırı olayı sonrası iflas eden ve kapanan Mt. Gox’un önemli bir açıklaması ile çakıştı. Pazartesi günü, Mt. Gox, Temmuz ayından itibaren alacaklılara 9 milyar dolar değerinde bitcoin ve bitcoin cash iadesi yapmayı planladığını açıkladı.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir