Kriptolar:
30766
Bitcoin:
$64.212
% 3.42
BTC Dominasyonu:
%54.4
% 0.30
Piyasa Değeri:
$2.39 T
% 0.37
Korku & Açgözlülük:
69 / 100
Bitcoin:
$ 64.212
BTC Dominasyonu:
% 54.4
Piyasa Değeri:
$2.39 T

Bitcoin Madencileri İçin Zor Günler: Hash Fiyatı Tarihi Düşüklere İniyor

bitcoin hash

Madenci gelirinin terahash başına önemli bir göstergesi olan Bitcoin’in hash fiyatı, en düşük seviyesine ulaşmak üzere. Luxor Technology’nin Hashrate Index verilerine göre, 8 Haziran’da iki aylık zirvesi olan $0.095’e ulaştıktan sonra, Bitcoin’in hash fiyatı 24 Haziran’da %52’den fazla düşerek $0.0459’a geriledi. Bu, 1 Mayıs’ta belirlenen en düşük nokta olan $0.0447’ye yaklaştı, ancak o zamandan beri biraz toparlanarak $0.0479 seviyesine ulaştı.

Madencilerin Hayatta Kalma Mücadelesi

Bitcoin madencilik şirketi Upstream Data’nın geliştirme müdürü Adam Ortolf, madencilerin yaşadığı zorlukları vurguladı. Ortolf, 23 Haziran’da X’te yaptığı bir paylaşımda, “Şu ana kadar bu zorluk dönemi boyunca #bitcoin hash gücü bir uçurumdan düşmüş gibi görünüyor, bu da madencilerin hash fiyatının $0.05 TH/s civarında olmasından dolayı ciddi zorluklarla karşı karşıya olduğunu gösteriyor” dedi.

İlginizi Çekebilir: CoinShares: Spot Bitcoin ETF’lerinden 544 Milyon Dolarlık Çıkış, ‘Gerçek Bir Düzeltme’ İşaretinde

Blockware Solutions’ın baş analisti Mitchell Askew, zorlayıcı ortamda bile çoğu Bitcoin madencilik ekipmanının kârlı kaldığını söyledi. Bitcoin’in fiyatı, madencilik zorluğu ve madenci ödemeleri, hash fiyatını etkileyen faktörlerdir; bu faktörlerin hepsi son zamanlarda düşüş gösterdi.

Hash Fiyatını Etkileyen Değişkenler

Mt. Gox’un alacaklılara $8.6 milyar değerinde Bitcoin satma niyetlerinden kaynaklanan olumsuz piyasa havası ve ABD spot Bitcoin borsa yatırım fonlarından çekilmeler, Bitcoin’in fiyatının geçen hafta %6.8 düşerek $60,590’a gerilemesine neden oldu. Ayrıca, 20 Nisan’da gerçekleşen dördüncü Bitcoin yarılanması, blok sübvansiyonunu 6.25 BTC’den 3.125 BTC’ye düşürerek madenci teşviklerini etkiledi, şu anda bu değeri $188,800.

Ağ madencilik zorluğu—bir bloğu madenciliğin ne kadar zor olduğunu ölçen gösterge—25 Nisan’daki rekor seviyesinden sonra %5 düşerek 83.68 trilyon hash’e geriledi. Bu faktörler, Bitcoin madencileri için daha fazla strese neden oldu.

Madencilik Rezervleri ve Piyasa Etkileri

Madenciler önemli miktarda Bitcoin satıyorlar. 19 Haziran’da madenci rezervleri 1.90 milyon Bitcoin’e düştü, bu son 14 yılın en düşük seviyesi. Düşük hash fiyatıyla birlikte bu rezerv düşüşü, madenciliği daha da zorlaştırdı ve Ortolf’un “hayatta kalma oyunları” olarak adlandırdığı duruma yol açtı.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin Madencileri İçin Zor Günler: Hash Fiyatı Tarihi Düşüklere İniyor” te bir düşünce

  1. Pingback: Pi Cylce İndikatörü Nedir? Ne İşe Yarar? - Coin Mühendisi

  2. Pingback: Strike'ın Bitcoin Ödeme Uygulaması İngiltere'de Kullanıma Sunuldu - Coin Mühendisi

  3. Pingback: Almanya Hükümeti Yine Bitcoin Satışında! Fiyat Etkilendi mi? - Coin Mühendisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir