Kriptolar:
30696
Bitcoin:
$67.506
% 0.93
BTC Dominasyonu:
%54.3
% 0.05
Piyasa Değeri:
$2.47 T
% 0.58
Korku & Açgözlülük:
74 / 100
Bitcoin:
$ 67.506
BTC Dominasyonu:
% 54.3
Piyasa Değeri:
$2.47 T

Terraform Labs, SEC ile 4.5 Milyar Dolarlık Anlaşma Kapsamında Dört İşletmesini Satmayı Planlıyor

terraform and sec

İflas eden kripto şirketi Terraform Labs, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile 4.5 milyar dolarlık bir anlaşma kapsamında dört şirketini satma niyetini açıkladı ve böylece faaliyetlerini sonlandırmayı kolaylaştırmayı amaçlıyor.

İndirimli Satılacak Şirketler

Terraform, 9 Temmuz’da yaptığı açıklamada, portföy izleme sistemi Pulsar Finance, kripto cüzdan platformu Station, kod gerektirmeyen merkeziyetsiz otonom organizasyon (DAO) yönetim sistemi Enterprise ve akıllı sözleşme otomasyon aracı Warp’ı satma seçeneklerini “aktif olarak araştırdığını” belirtti.

Kasım 2023’te Pulsar Finance’i satın alan Terraform, sadece birkaç ay sonra Ocak ayında Delaware’de Chapter 11 iflas başvurusunda bulundu. Kasım 2022’de Enterprise’ı tanıttı. Warp protokolü Şubat ayının sonunda, Station cüzdanı ise Mart ayında piyasaya sürüldü, bu nedenle her iki proje de şu anda daha gelişmiş durumda.

Bu Dikkatinizi Çekebilir: Powell Konuştu Hisse Senetleri Yükseldi Kripto Stabil Kaldı!

Terraform’un “ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile yapılan anlaşma şartları kapsamında faaliyetlerin daha geniş çapta sonlandırılması” planının bir parçası olan işlem, “alacaklıları ve diğer paydaşlar için değeri maksimize etmeyi” amaçlıyor.

SEC ile Anlaşma

Terraform, bu ay SEC ile 4.5 milyar dolarlık bir anlaşma yaparak yaklaşık 3.6 milyar dolarlık geri ödeme, 420 milyon dolarlık sivil ceza ve yaklaşık 467 milyon dolarlık faiz ödemeyi kabul etti. Terraform ile birlikte, anlaşmayı imzalayan kurucu ve eski CEO Do Kwon, 110 milyon dolarlık geri ödeme, 14.3 milyon dolarlık faiz ve 80 milyon dolarlık sivil ceza ödemeyi kabul etti.

Şubat 2023’te SEC’in menkul kıymet yasalarını ihlal ve dolandırıcılık iddialarıyla Kwon ve Terraform Labs’a karşı açtığı davayı kapatan anlaşma, aynı zamanda onları dijital varlıklar sektöründen de etkin bir şekilde men etti.

Terra Ekosistemi Üzerindeki Etki

Terraform başlangıçta, Mayıs 2022’de dolara olan bağını kaybeden ABD doları algoritmik stablecoin TerraUSD (UST), şu anda TerraClassicUSD (USTC), ve kripto para birimi Terra Luna Classic (LUNC) geliştirdi. USTC ve LUNC için bağın kaybedilmesi, varlık fiyatlarının %100’den fazla düşmesine neden olan ölüm sarmalını başlattı.

CoinGecko verilerine göre, mevcut Terra tokeni habere rağmen %3 düşüşle 0.37 dolara geriledi ve bu yılın başında 18.87 dolar olan pozisyonuna göre %98 düşüş yaşadı.

Şirketlerinin satışı konusunda Terraform, ilgilenen tarafların firmanın yatırım bankacısı CAVU Securities ile iletişime geçmesini teşvik etti.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir