Kriptolar:
30691
Bitcoin:
$67.267
% 0.00
BTC Dominasyonu:
%54.3
% 0.46
Piyasa Değeri:
$2.43 T
% 4.10
Korku & Açgözlülük:
60 / 100
Bitcoin:
$ 67.267
BTC Dominasyonu:
% 54.3
Piyasa Değeri:
$2.43 T

Powell Konuştu Hisse Senetleri Yükseldi Kripto Stabil Kaldı!

Fed Başkanı,Jerome Powell,SEC,XRP,Fed Faiz,Powell Açıklama

Kongre önünde ifade vermesinin ikinci gününde, ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell, son verilerin enflasyon konusunda “mütevazı bir ilerleme” gösterdiğini söyledi. Hisse senedi piyasaları bu açıklamayı olumlu karşıladı. Ancak, kripto paralar stabil kaldı.

Powell’un Capitol Hill’deki açıklamasının ardından hisse senetleri yükseldi. S&P 500 erken işlemlerde %0.26 artarken, Nasdaq %0.42 arttı. Öte yandan, Bitcoin hisse senedi piyasalarındaki risk alma eğiliminden etkilenmeyerek, 57.500 ila 59.000 dolar arasındaki dar 24 saatlik aralığında sıkışıp kaldı.

Powell, “Daha fazla iyi veri, enflasyonun sürdürülebilir bir şekilde %2 hedefimize doğru ilerlediğine olan güvenimizi artıracaktır” dedi ve Fed’in mevcut oranı değiştirmeden önce olumlu eğilimlerin devamını beklediğini belirtti. Chicago Ticaret Borsası (CME) FedWatch aracına göre, faiz oranı tacirleri Eylül ayında faiz indirimi olasılığını %71.8 olarak belirlemiş durumda.

Faiz indirimlerinden önce daha büyük güven gereklidir.

Powell, “Son aylık veriler enflasyonda mütevazı bir ilerleme göstermektedir” dedi. Hanehalkları, işletmeler, ekonomik tahminciler ve finansal piyasa ölçütlerinden elde edilen geniş bir yelpazedeki anketleri örnek göstererek, uzun vadeli enflasyon beklentilerinin “iyi bir şekilde sabitlendiğini” belirtti.

İlginizi Çekebilir : Kripto Piyasaları Yoğun Bir Haftaya Giriyor: Dikkat Edilmesi Gerekenler

Powell, “Kısıtlayıcı bir para politikası, arz ve talebi dengelemeye ve enflasyon üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturmaya yardımcı oluyor” diye açıkladı. Komitenin, enflasyonun sürdürülebilir bir şekilde %2 hedefine doğru ilerlediğine dair daha büyük bir güven oluşmadan federal fon oranı hedef aralığını düşürmeyi düşünmeyeceğini vurguladı.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Powell Konuştu Hisse Senetleri Yükseldi Kripto Stabil Kaldı!” te bir düşünce

  1. Pingback: Terraform Labs, SEC ile 4.5 Milyar Dolarlık Anlaşma Kapsamında Dört İşletmesini Satmayı Planlıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir