Kriptolar:
30369
Bitcoin:
$61.620
% 2.76
BTC Dominasyonu:
%53.2
% 1.04
Piyasa Değeri:
$2.20 T
% 4.85
Korku & Açgözlülük:
51 / 100
Bitcoin:
$ 61.620
BTC Dominasyonu:
% 53.2
Piyasa Değeri:
$2.20 T

Spot Ethereum ETF’leri Bitcoin’in %20’sini Yakalayabilir

Spot Ethereum ETF'leri

Bir analist, spot Ethereum ETF’lerinin (borsa yatırım fonları) şu anda spot bitcoin ETF’lerine odaklanan yatırım akışlarının beşte birini yakalayabileceğini iddia etti.

Bitfinex türev ürünler başkanı Jag Kooner, The Block’a yaptığı açıklamada, “Tahminler, spot Ethereum ETF’lerinin spot bitcoin ETF’lerine giden akışların %10 ila %20’sini yakalayabileceğini gösteriyor,” dedi. Yine de Kooner, spot Ethereum ETF’leri için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun staking’i kabul edip etmeyeceğine dair gelecekteki netleştirmenin çok şey belirleyeceğini düşünüyor.

Bitfinex analisti, fon yöneticilerinin benzer ETF’ler arasında parayı nasıl böldüğüne dair tarihsel bir örnek verdi. “Altın ETF’lerinin tanıtılması, piyasaya sürüldüğünde büyük yatırımları çekerek, altınla bağlantılı mevcut finansal ürünlere yönelik girişleri etkileyen tarihsel bir paralellik sağlıyor. Benzer şekilde, Ethereum ETF’lerinin lansmanı, fon yöneticilerinin bitcoin ve Ethereum’a olan maruziyetlerini dengelemek için parayı kaydırdığını görebilir,” dedi.

İlginizi Çekebilir: Güney Kore’den NFT Düzenlemeleri İçin Yeni Kurallar

Kooner, fon yöneticilerinin geçmişte ETF portföylerini çeşitlendirmek için nasıl hareket ettiklerine dair belirli bir vaka çalışması sundu.

“İlk altın spot ETF’si, SPDR Gold Trust (GLD) Kasım 2004’te New York Borsası’nda işlem görmeye başladığında tanıtıldı. Bu ETF, yatırımcıların fiziksel olarak altını tutma gereği duymadan altına maruz kalmalarını sağlamak için uygun ve likit bir yol sunarak altın ticaretinde devrim yarattı,” dedi Kooner.

Kooner ayrıca, 2006’da iShares Silver Trust’ın piyasaya sürülmesiyle birlikte gümüş ETF’lerinin ilk kez piyasaya sürülmesiyle yatırımcıların bu varlıklara yatırım yaptığını ve parayı onlara yönlendirdiğini belirtti. Ethereum’un kullanım durumları göz önüne alındığında, “aynısının spot Ethereum ETF’leri için de geçerli olabileceğini” söyledi.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Spot Ethereum ETF’leri Bitcoin’in %20’sini Yakalayabilir” te bir düşünce

  1. Pingback: ProShares Spot ETF Başvurusu SEC Tarafından Değerlendiriliyor - Coin Mühendisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir