Kriptolar:
30369
Bitcoin:
$61.710
% 2.08
BTC Dominasyonu:
%53.2
% 1.04
Piyasa Değeri:
$2.20 T
% 4.85
Korku & Açgözlülük:
51 / 100
Bitcoin:
$ 61.710
BTC Dominasyonu:
% 53.2
Piyasa Değeri:
$2.20 T

ProShares Spot ETF Başvurusu SEC Tarafından Değerlendiriliyor

ProShares

Yaklaşık üç hafta önce sekiz yatırım aracı onaylandıktan sonra, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), varlık yöneticisi ProShares’ten bir spot Ether borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunu dahil etti.

SEC, 10 Haziran tarihli bir dosyada, New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE) Arca’nın ProShares Ethereum ETF hisselerini listelemek ve alım satımını yapmak için bir kural değişikliği talep ettiğini belirtti. Federal Kayıt’ta yayınlanmasının ardından, komisyon ETF başvurusu hakkında kamuoyundan yirmi bir gün boyunca yorum talep ettiğini ve karar için SEC’e kırk beş gün süre verdiğini açıkladı.

İlginizi Çekebilir: Spot Ethereum ETF’leri Bitcoin’in %20’sini Yakalayabilir

23 Mayıs’ta, SEC, ABD borsalarında Ether ETF’leri listelemek ve alım satımını yapmak için başvuran sekiz varlık yönetim şirketinden 19b-4 dosyalarını resmen onayladı. Spot Ether ETF’leri resmi olarak işlemeye başlamadan önce, SEC’in S-1 kayıt bildirimlerini onaylaması gerekiyor; bu süreç aylar sürebilir, ancak bazı analistler bunun Temmuz ayında gerçekleşeceğini tahmin ediyor.

ETF uzmanı James Seyffart 10 Haziran tarihli bir X gönderisinde “Sezgi ilk olarak (ProShares ETF’sinin) diğer ETF’lerle aynı gün başlamayacağını söylüyor, ama kim bilir?” dedi.

ProShares, Ekim 2023’te SEC tarafından onaylanan ilk varlık yöneticileri arasında yer aldı ve ETH vadeli işlemlerine bağlı bir spot yatırım aracının hisselerini listelemek ve alım satımını yapmak için onay aldı. Ayrıca, şirket NYSE Arca’da BITO sembolü altında bir Bitcoin Strateji ETF’si sunuyor.

Başlangıçta verilen onayın ardından, SEC’in ProShares’in spot Ether ETF teklifini onaylayıp onaylamayacağı belirsizliğini koruyor. Dosya, komisyonun başvuruyu inceleyeceğini belirtti.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir