SEC, Valkyrie Bitcoin ETF Kararını 2022’ye Erteledi

Yayınlanma Tarihi: 02 Kasım 2021 15:48:05

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Valkyrie Bitcoin Fonu hakkındaki kararını Ocak 2022’ye erteledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC, Valkyrie Bitcoin Fonu hakkında karar için son tarihi 7 Ocak 2022 olarak belirledi. SEC açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Komisyon, önerilen kural değişikliğini onaylamak veya onaylamamak için daha uzun bir süre belirlemenin uygun olduğunu tespit etti.”

Valkyrie Bitcoin Fonu, bir Bitcoin spot ETF’idir, yani farklı bir onay prosedürüyle karşı karşıya ve farklı bir düzenleyici zorlukla mücadele ediyor. Valkyrie Bitcoin Fonu, müşterilere temel varlık tarafından desteklenen hisseler veriyor. Bu, müşterilere gelecekte Bitcoin satın almaları için bir dizi sözleşmeye bağlı hisseler veren Valkyrie Bitcoin Strategy ETF gibi vadeli ETF’lerden temelde farklıdır. İkisi arasındaki fark göz önüne alındığında, Valkyrie Bitcoin Fonu, vadeli işlem muadilinden farklı bir ona süreciyle karşı karşıya diyebiliriz.

Vadeli ETF’ler söz konusu olduğunda, SEC bir “olumsuz onay” modeli üzerinde çalışır; bu, bir şirketin vadeli işlem ETF’inin, SEC’in gerekli süre boyunca ürüne itiraz etmemesi durumunda onay aldığı anlamına gelir. Spot ETF’lerinde ise SEC’den olumlu onay alınması gerekiyor.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir