Kriptolar:
30766
Bitcoin:
$64.610
% 3.53
BTC Dominasyonu:
%54.4
% 0.30
Piyasa Değeri:
$2.39 T
% 0.37
Korku & Açgözlülük:
69 / 100
Bitcoin:
$ 64.610
BTC Dominasyonu:
% 54.4
Piyasa Değeri:
$2.39 T

OpenAI ve Apple Anlaşıyor: IOS 18’de ChatGPT Mi Olacak?

Apple OpenAI

Konuya aşina kaynaklara göre, Apple ChatGPT’nin özelliklerini iPhone’a dahil etmek için OpenAI ile sözleşme görüşmelerinin sonuna yaklaştığı belirtiliyor.

Bloomberg’in 11 Mayıs tarihli bir haberine göre, ChatGPT işlevleri, fikrin onaylanması halinde Apple’ın gelecekteki yazılım güncellemesi iOS 18’e dahil edilecek. İddialara göre Apple ve Google’ın ana şirketi Alphabet, Gemini sohbet robotunu entegre etme konusunda görüşmeler yürütüyor. Ancak bu görüşmelerin dünyanın en büyük şirketiyle yapılanlar kadar ilerlemediği düşünülüyor.

Bu işlevlerin bir sonraki işletim sisteminde devre dışı bırakılabilecek bir seçenek olarak tüketicilere sunulup sunulmayacağı hala belirsizliğini koruyor. Bir yıl önce Apple’ın güvenlik endişeleri nedeniyle firma içinde ChatGPT kullanımını sınırlandırdığına dair fısıltılar vardı.

Ancak Apple’ın kendi yapay zeka işini başlatma girişimlerini hızlandırdığı yönündeki spekülasyonlar son aylarda giderek artıyor.

İlginizi Çekebilir: Apple, iPhone Yapay Zeka Özellikleri için OpenAI ile Görüşüyor

Cointelegraph’ın 30 Nisan tarihli bir haberine göre, Apple’ın yapay zeka ve makine öğrenimi yeteneklerini güçlendirmek için Google mezunlarını getirdiği bildiriliyor.

Apple, yapay zeka uzmanlarından oluşan ekipler kurmanın yanı sıra, iki yerel yapay zeka işletmesini satın aldıktan sonra İsviçre’nin Zürih kentinde “Vision Lab” adlı “gizli” bir laboratuvar kurdu. 11 Mayıs’taki etkinliğinde Apple, en yeni iPad’indeki M4 çipini sergilediği açılış sunumunda, Render Network tarafından desteklenen bir 3D tasarım programı olan Octane’e atıfta bulundu.

Bu açıklamanın ardından Render Token’ın değeri %11 oranında arttı. CoinMarketCap verilerine göre, %0,77 düşüş gösteren Fetch.ai (FET) ve %0,15 düşüş gösteren SingularityNET (AGIX) ile karşılaştırıldığında, bir önceki haftaya göre %18 artışla ilk 10 AI tokenı arasında en büyük kazancı elde etti.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

OpenAI ve Apple Anlaşıyor: IOS 18’de ChatGPT Mi Olacak?” te bir düşünce

  1. Pingback: Illya Sutskever Yeni Girişim İçin OpenAI'den Ayrılıyor - Coin Mühendisi

  2. Pingback: Apple, ABD Tekel Davasındaki Suçlamaları Reddetti - Coin Mühendisi

  3. Pingback: Apple Intelligence, Elon Musk'ı Ciddi Anlamda Kızdırdı - Coin Mühendisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir