Kriptolar:
27234
Bitcoin:
$41.486
% 0.20
BTC Dominasyonu:
%53.0
% 0.93
Piyasa Değeri:
$1.54 T
% 3.64
Korku & Açgözlülük:
74 / 100
Bitcoin:
$ 41.486
BTC Dominasyonu:
% 53.0
Piyasa Değeri:
$1.54 T

NFT Piyasası Adına Çin’de Önemli Gelişme!

Yayınlanma Tarihi: 28 Ekim 2023 13:02:46
nft çin alibaba

Çin basınında yapılan haberlere göre, Alibaba’nın Ant blokzincirinde oluşturulan Topnod NFT koleksiyonları yeniden listelendi ve uygulanan sansür kaldırıldı.


Kripto piyasasının genelinde ve özellikle NFT’lerde yaşanan düşüşün ardından Topnod dijital koleksiyonlarının ikincil piyasalarda listelenmesi yasaklanmıştı.

Geçtiğimiz aylarda Çin hükümetinin bu yıl içinde resmi bir NFT ticaret platformunu başlatmayı planladığı bildirilmişti. Çin, kripto piyasasında ve özellikle NFT’lerde yaşanan düşüşten önce, 1 Ocak 2023 tarihini NFT düzenlemelerini uygulamak için belirlemişti.

Çin, kripto paralar konusunda oldukça katı bir tutum sergileyen bir ülke olarak biliniyordu. Bu sebepten dolayı ülkede zaman zaman artan kripto yasakları oluyordu ve bu da kripto piyasasında çeşitli sonuçlara yol açıyordu.

2021’den bu zamana Çin, kripto paraların doğrudan sahip olunması dışındaki pek çok kripto ile ilgili faaliyeti resmi olarak yasakladı. Bununla birlikte, Çin’in Hong Kong üzerinden kriptoya olan yaklaşımı, ülkedeki kripto karşıtlığının yavaş yavaş değişmeye başladığını bizlere gösteriyor.

Çin’deki kripto piyasası ve özellikle NFT’lerdeki gelişmeler, ülkedeki düzenleyici değişimlerle şekillenmeye devam ediyor. Ancak, ülkedeki katı kripto politikaları ve zaman zaman artan kripto yasakları, piyasada belirsizlik yaratmaya devam ediyor.

Öte yandan, Hong Kong üzerinden yapılan kripto yaklaşımındaki yumuşama, gelecekte Çin’deki kripto endüstrisinde olası değişikliklere işaret edebilir. Bu değişken ortamda, kripto dünyasındaki gelişmeleri yakından takip etmek önemli olacaktır.

Bizleri Google News Üzerinden de Takip Etmek İçin Buraya Tıklayın.


Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir