Kriptolar:
30766
Bitcoin:
$64.211
% 3.47
BTC Dominasyonu:
%54.4
% 0.30
Piyasa Değeri:
$2.39 T
% 0.37
Korku & Açgözlülük:
69 / 100
Bitcoin:
$ 64.211
BTC Dominasyonu:
% 54.4
Piyasa Değeri:
$2.39 T

Kazandıracak Yeni Airdrop Fırsatı : Particle Network Testnet!

Kazandıracak Yeni Airdrop Fırsatı : Particle Network Testnet!

Bu yazımızda Dünyaca ünlü birçok VC’ler tarafından milyonlarca dolar yatırım alan Particle Network’ün halihazırda bulunan testnetine katılım sağlayarak ücretsiz airdrop fırsatını değerlendirmiş olacağız fakat bundan önce Particle Network Nedir? Ne işe yarar? sorusuna yanıt verelim.

Particle Network Nedir?

Particle, geliştiricilerin merkeziyetsiz uygulamalar (dApps) oluşturmasını kolaylaştırmak için oluşturulan modüler zincir Layer-1 platformudur. Proje, Web3 dünyasının daha da büyüyüp gelişmesi için birçok yenilik ve hizmet sunar.

Particle‘ın amacı blok zincir arasında sorunsuz ve daha hızlı işlemler yapabilme olanağı sunmaktır. Ayrıca, Particle kullanıcılara farklı birçok blok zincir ile etkileşime girme konusunda fayda sağlıyor ve bunu yaparken kullanıcıların birden fazla kripto para sahibi olması gerekmiyor.

Particle Network Ne İşe Yarar?

DeFi, NFT, Gaming ve daha birçok alanda etkili bir proje olan Particle Network daha güvenli, hızlı ve kolay bir dApp geliştirme fırsatı verir. Ayrıca, daha ölçeklenebilir bir ekosistem ile kullanıcılar sorun yaşamadıkları bir Web3 platformu kullanmış olurlar. Ek olarak, Particle Network’ ün bazı özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Güvenlik: Particle, işlem doğrulamalarında birden fazla Doğrulayıcı (Validator) bulundurarak dolandırıcılık gibi durumların önüne geçmiştir.
  • Kullanıcı Dostu Arayüz: Particle’ı daha çok sayıda kullanıcın Blockchain’e katılması ve onu anlaması için çok kolay bir kullanıma sahip arayüzü vardır. Bu sayede kullanıcılar ve geliştiriciler zorlanmadan dApp oluşturup geliştirebilecekler.
  • Çoklu Zincir (Multi-Chain) Dağıtımı: dApp’ler çok sayıda blok zincir üzerinde çalışır ve varlıkları bir hesapta toplar. Bu sayede karmaşıklıkları önlemiş olur.
  • Evrensel Gas Token: Kullanıcıların farklı zincirlerde bile olsa işlem ücretleri (gas fee) için yalnızca tek bir token kullanması zincirler arası etkileşimi kolaylaştırır.

Bunların yanı sıra, platformun günlük 4 milyondan fazla kullanıcısı vardır. 2 milyarlık işlem hacmi ile de geniş bir ekosisteme sahiptir.

Particle Network Testnetine Nasıl Katılım Sağlanır?

Projenin başlatmış olduğu testnet kampanyasına katılmak aslında çok kolay yapmanız gerekenler, sadece aşağıdaki ilgili videomuzu izleyerek tüm aşamaları başarıyla tamamlamamız.

 

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir