Kriptolar:
30694
Bitcoin:
$66.976
% 0.61
BTC Dominasyonu:
%54.2
% 0.09
Piyasa Değeri:
$2.45 T
% 0.76
Korku & Açgözlülük:
74 / 100
Bitcoin:
$ 66.976
BTC Dominasyonu:
% 54.2
Piyasa Değeri:
$2.45 T

İtalya Merkez Bankası, AB Kripto Kuralları için Yönergeler Yayınlayacak

italya, bitcoin

İtalya Merkez Bankası Başkanı Fabio Panetta, Salı günü yaptığı açıklamada, İtalya Merkez Bankası’nın yakında Avrupa Birliği’nin kripto yasalarının uygulanmasına yardımcı olacak kuralları yayımlayacağını belirtti.

MiCA Uygulaması ve Yatırımcı Koruması

Panetta’nın 9 Temmuz’da İtalyan Bankacılık Birliği’ne yaptığı konuşmaya göre, kurallar belirli kripto para sahiplerini korumayı ve AB’nin Kripto Varlık Piyasaları Düzenlemesi’nin (MiCA) etkili bir şekilde uygulanmasını sağlamayı amaçlıyor.

Bu Dikkatinizi Çekebilir: İngiltere’de İşçi Partisinin Seçimi Kazanması Yatırımcılara Ümit Verdi

MiCA, tokenleri varlık-referanslı tokenler (ART’ler) ve elektronik para tokenleri (EMT’ler) olarak ayırıyor. Panetta, EMT’lerin, bir ABD doları destekli stablecoin gibi tek bir resmi para birimiyle ilişkili oldukları için ödeme amaçları için daha uygun olduğunu belirtti. ART’ler, altın destekli token PAX Gold (PAXG) gibi birçok varlığa bağlıdır.

Panetta, Bitcoin ve Ether’in içsel değeri olmayan “desteksiz kripto varlıklar” olduğunu ve genellikle vergi ve yasal sorumluluklardan kaçınmak için kullanıldığını belirtti.

Riskler ve Düzenleyici Önlemler

Şu anda sınırlı olsa da, desteksiz kripto paralara yatırım yapan bilgisiz yatırımcı sayısının artmasından endişe ettiğini dile getirdi. Panetta, bu tür varlıkların bir ödeme aracı, değer saklama aracı veya hesap birimi olmadığını, başka bir şey olduğunu vurguladı.

MiCA’ya uygun olarak, İtalyan hükümeti kripto piyasalarının izlenmesini artırmayı planlıyor. Haziran sonunda Reuters’in haberine göre, bir karar piyasa manipülasyonu ve içerden öğrenenlerin ticaretini 5.400 ila 5.4 milyon dolar arasında cezalandıracak.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir