Kriptolar:
29928
Bitcoin:
$67.694
% 0.14
BTC Dominasyonu:
%52.5
% 0.26
Piyasa Değeri:
$2.56 T
% 1.50
Korku & Açgözlülük:
72 / 100
Bitcoin:
$ 67.694
BTC Dominasyonu:
% 52.5
Piyasa Değeri:
$2.56 T

Hong Kong’da Bitcoin ve Ether ETF Ücretleri Açıklandı

bitcoin, ethereum, etf, hong kong

Hong Kong merkezli yatırım şirketi Victory Securities, Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) henüz onaylı listeyi yayınlamamasına rağmen Bitcoin ve Ethereum ETF’leri için yatırımcılara önerdiği ücretleri açıkladı.

Wu Blockchain tarafından 20 Nisan’da paylaşılan bir rapora göre, eğer SFC onay verirse, Victory Securities müşterileri birincil piyasada Ethereum ve Bitcoin ETF hisseleri için %0,5 ile %1 arasında değişen işlem ücreti ve minimum 850 dolarlık ücret ile karşılaşacaklar.

Mevcut ETF hisselerini ikincil piyasada alıp satmak isteyen yatırımcılar için ise ücretler online işlemler için %0,15, telefon işlemleri için ise %0,25 olacaktır.

Bu ücretler, spot Bitcoin ETF’leri sunan ABD varlık yöneticileri tarafından belirlenen oranlarla karşılaştırılabilir. ABD’deki farklı ücretler bu yılın çeşitli zamanlarına kadar ertelenirken, varlık yöneticisi Franklin Templeton ücretini %0,19 olarak belirlemiş, diğer ETF’ler ise %0,20 ile %0,90 arasında değişmektedir. Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) ise %1,5 gibi önemli ölçüde daha yüksek bir ücret almaktadır.

Harvest Fund Management, Bosera Asset Management ve China Asset Management (ChinaAMC) gibi en az üç denizaşırı Çinli varlık yönetimi şirketi, spot Bitcoin ve Ether ETF’lerini yakında piyasaya sürmeyi planlıyor.

Onay, yerel Hong Kong borsaları da dahil olmak üzere kripto topluluğunun çoğundan övgü alırken, bazıları ise ETF’lerin bölgede başarılı olma ihtimaline daha şüpheci yaklaştı.

Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, 17 Nisan tarihli X paylaşımında, “Anakara Çinli yatırımcılar, sanal varlık satın almaktan men edildikleri için muhtemelen Hong Kong’da listelenen spot Bitcoin ve Ether ETF’leri satın almaya hak sahibi olmayacaklar” diye belirtti.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir