Kriptolar:
29928
Bitcoin:
$67.694
% 0.47
BTC Dominasyonu:
%52.5
% 0.26
Piyasa Değeri:
$2.56 T
% 1.50
Korku & Açgözlülük:
72 / 100
Bitcoin:
$ 67.694
BTC Dominasyonu:
% 52.5
Piyasa Değeri:
$2.56 T

Yapay Zeka Kripto Yatırımcıları Fetch.ai Satışında Milyon Dolarlık Kayıplar Yaşadı

Yapay zeka odaklı kripto paralara olan ilgi son dönemde artarken, Fetch.ai (FET) satışında yaşanan olay, bu alandaki gelecek için endişelere neden oldu.

Balinaların Toplu Satışı Milyonlarca Dolarlık Kayba Neden Oldu

SpotOnChain’in raporlarına göre, kripto para piyasasında önemli miktarlarda coin bulunduran iki yatırımcı (genellikle “balina” olarak adlandırılır) toplamda 10 milyon dolar değerindeki FET’lerini sattı ve bu satışlardan önemli miktarda zarar elde etti.

Whale 0xdf8: 2,739 milyon FET’i ortalama 2,431 dolar fiyattan satarak 6,66 milyon dolar gelir elde etti. Ancak bir ay önce bu coinleri ortalama 3,031 dolara satın aldığı için 1,64 milyon dolarlık bir zarar yaşadı.

Whale 0x9eb: 1,504 milyon FET’i 3,58 milyon dolara sattı. Bu satışın yatırımcıya yaklaşık 977.000 dolarlık bir zarar verdiği tahmin ediliyor.

Bu “balinaların” gerçekleştirdiği büyük miktarlı satışlar, Fetch.ai (FET) gibi yapay zeka destekli kripto paraların daha önceki olumlu gidişatı üzerinde soru işareti yaratıyor. FET, yıl başından bu yana yaklaşık %260 değer kazandı.

Kar Satışı mı Yoksa Piyasa Dönüşümü mü?

FET şu anda son 24 saat içinde %10 değer kazansa da, balinaların satış zamanlaması, pozisyonlarından çıkmak için geçici bir fiyat artışından faydalanmış olabileceklerini düşündürüyor.

Yapay Zeka Kriptolarının Geleceği Belirsiz

Yaşanan bu olay, kripto para piyasasının oynaklığına ve popüler anlatımları takip etmenin potansiyel risklerine dikkat çekiyor. Diğer yatırımcıların da bu örneği takip edip daha geniş bir satış dalgasına yol açıp açmayacağı veya yapay zeka kripto paralarının ivmelerini koruyup koruyamayacağı ise belirsizliğini koruyor.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir