Hacker Curve’ün Fonlarını İade Etti. Hepinizden Daha…!

Yayınlanma Tarihi: 05 Ağustos 2023 09:18:52
Hacker

Zincir üzerindeki verilere, Curve Finance hacker’ı fonları protokole geri iade ediyor gibi görünüyor.

Bilgisayar Korsanı, Alchemix Finance’e toplam 4920 alEth iade etti. İlk işlem sabah saatlerinde 1,7 milyon dolar değerinde 1000 alEth göndermekle başladı. Ayrıca test amaçlı 1 Eth gönderdiği ortaya çıktı. Birkaç dakika sonra ise 6,7 milyon dolar değerinde 3.819 alEth daha gönderdi.

AlEth’den sonra hacker, toplam 2.258 Eth’yi 4,2 milyon  dolar değerinde bir Alchemix cüzdanına iade etti. İade edilen toplam para miktarını 12,7 milyon dolara çıkardı.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Curve Finance hacker’ı fonları iade etme hakkında mesaj göndermek için bir işlem kullandı.

“Bazı saçma sapan görüşler gördüm, bu yüzden beni bulabileceğiniz için değil, bulamadığım için size geri ödeme yaptığımı açıklığa kavuşturmak istiyorum.

Projenizi mahvetmek istiyorsanız, belki birçok insan için çok para ama benim için değil, hepinizden daha zekiyim” dedi.

Curve Havuzları

Alchemix Finance, Curve havuzlarını kullanan kredi tabanlı Defi protokolüdür. Coingecko’ya göre bir alEth’nin fiyatı şuan 1700 dolar civarında.

Curve başlangıçta Hacker’dan parayı 3 Ağustos’ta iade etmesini istedi. Hacker yanıt vererek Curve’den 0xbabe adresini doğrulamasını istedi. Curve Finance, Vyper tabanlı akıllı sözleşme hatası nedeniyle 24 milyon dolarlık saldırı yaşadı.

Michael Egorov o zamandan beri tasfiye riskini azaltmak amacıyla çok sayıda tezgah üstü anlaşma ile 106 milyondan fazla Crv’yi 42 milyon dolara sattı.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Hacker Curve’ün Fonlarını İade Etti. Hepinizden Daha…!” te bir düşünce

  1. Pingback: Tether Ve Bitfinex'ten Hukuki Zafer - Coin Mühendisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir