Kriptolar:
27198
Bitcoin:
$38.338
% 1.37
BTC Dominasyonu:
%51.9
% 0.11
Piyasa Değeri:
$1.42 T
% 0.40
Korku & Açgözlülük:
74 / 100
Bitcoin:
$ 38.338
BTC Dominasyonu:
% 51.9
Piyasa Değeri:
$1.42 T

Ethereum Şangay Yükseltmesi Başarıyla İlerliyor

Son Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2023 14:45:56
Ethereum Şangay

Ethereum, blok zincirinde gerçekleştirmeyi planladığı Şangay hard forku için Sepolia test ağında başarılı bir yükseltme gerçekleştirdi. Yapılan yükseltme, Ethereum ağının ana ağında gerçekleştirilecek olan Şangay ve Capella hard forklarını simüle ediyordu.

Shangay ve Capella hard forkları, yürütme ve mutabakat katmanı istemcilerinde gerçekleştirilen bir dizi değişiklikle birlikte, doğrulayıcıların stake edilen Ether’lerini Beacon Chain’den yürütme katmanına geri çekebilmelerini sağlamaktadır.

Bu değişiklik, doğrulayıcıların Ethereum blok zincirindeki doğrulama işlemlerinde 32 ETH yatırmaları gerektiği gerçeğine dayanıyordu. Ancak yeni değişiklikle birlikte, 32 ETH’nin üzerinde ödüller kazanan doğrulayıcılar artık ödülleri çekebilmekte ve doğrulamaya devam edebilmektedirler. Tamamen geri çekilme isteyenler ise 32 ETH artı ödüllerin tamamını alabilmekte ve doğrulamayı durdurbilmektedirler.

Yapılan yükseltme, Ethereum topluluğu için oldukça önemli bir adımdır. Şangay ve Capella hard forkları, Ethereum blok zincirindeki verimliliği artırarak daha hızlı ve daha güvenli bir ağ sağlamayı hedeflemektedir.

Yapılan test aşamasının ardından bir sonraki adım, Mart ayında Ethereum Goerli test ağında yükseltmenin yayınlanmasıdır. Bu aşama başarıyla tamamlanırsa, popüler kripto para biriminin ana ağı için Şangay ve Capella hard forkları da yakın gelecekte gerçekleştirilecektir.

Sonuç olarak, Ethereum blok zincirinde gerçekleştirilen Şangay hard forku için yapılan başarılı test, Ethereum topluluğu için umut verici bir adım olmuştur.  Ayrıca Ethereum, bu hard forklar sayesinde blok zincirindeki verimliliği artırmayı ve daha güvenli bir ağ sağlamayı hedeflemektedir.

Konu hakkındaki düşüncelerini bizlere yorum olarak sunabilirsiniz. Ayrıca bu tür anlık haberler için bizleri Telegram, Youtube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir