Kriptolar:
30766
Bitcoin:
$64.182
% 2.76
BTC Dominasyonu:
%54.4
% 0.30
Piyasa Değeri:
$2.39 T
% 0.37
Korku & Açgözlülük:
69 / 100
Bitcoin:
$ 64.182
BTC Dominasyonu:
% 54.4
Piyasa Değeri:
$2.39 T

Ethereum ETF Piyasası Canlanıyor: Güncellenen Dosyalar ve Ücret Açıklamaları

Ethereum ETF, ethereum

Ethereum borsa yatırım fonu (ETF) piyasası için başvuruda bulunan rakipler, kayıt beyanlarının eklerini geçtiğimiz hafta sunarak tohum parası ve ücretlerle ilgili önemli bilgileri açıkladı. Bu dosyaların ticaretin başlamasından önce Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) onay alması gerekiyor.

Ücret Planları ve Rekabetçi Fiyatlandırma

Cuma öğleden sonra, BlackRock, VanEck, Franklin Templeton, Grayscale Investments, Invesco Galaxy ve 21Shares gibi tanınmış markalar, güncellenmiş dosyalarını teslim etti. Franklin Templeton ve VanEck ücretlerini sırasıyla %0.19 ve %0.20 olacak şekilde açıkladı. Bloomberg kıdemli ETF analisti Eric Balchunas, bu maliyetlerin rekabetçi olduğunu belirtti ve “VanEck katıldı ve ücreti %0.20 olacak, bu oldukça ucuz, Franklin’in %0.19’una oldukça yakın” dedi. Bu rekabetçi fiyatlandırma, BlackRock gibi diğer şirketlerin düşük fiyatları koruması için baskı oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir: Trump-Biden Tartışması Yaklaştıkça Siyasi Memecoin’lerde Dalgalanmalar Bekleniyor

Tohum Yatırımı ve Piyasa Tahmini

Dosyalar ayrıca tohum yatırımları içeriyordu; 21Shares Core Ethereum ETF’sinin sponsoru olan 21Shares US LLC, $340,739 gibi önemli bir tohum yatırımı yaptı. Franklin Templeton ve Invesco Galaxy, her biri $100,000 başlangıç yatırımı açıkladı. Bu yatırımlar, şirketlerin Ethereum ETF alanına olan bağlılığını ve inancını vurguluyor.

Geçen ay SEC, sekiz Ethereum ETF’si için 19b-4 formlarını onayladı; ihraççılar, ticaretin başlamasından önce S-1 veya S-3 olarak bilinen formlarını etkinleştirmelidir. SEC, yılın başlarında ücretleri %0.21 ile %0.39 arasında değişen beş spot bitcoin ETF’sini onayladı.

Balchunas, bu Ethereum ETF’lerinin 2 Temmuz’da açılmasıyla kripto yatırım sahnesinde büyük bir dönüm noktası öngörüyor.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir