Kriptolar:
30766
Bitcoin:
$63.953
% 3.51
BTC Dominasyonu:
%54.4
% 0.30
Piyasa Değeri:
$2.39 T
% 0.37
Korku & Açgözlülük:
69 / 100
Bitcoin:
$ 63.953
BTC Dominasyonu:
% 54.4
Piyasa Değeri:
$2.39 T

Bitcoin’deki Düzeltme Neden Bitmiyor? Willy Woo Kısa Vadeli Beklentilerini Açıkladı!

Bitcoin

Başarılı analist Willy Woo, Bitcoin’deki son düşüşün nedenlerini ve BTC’nin kısa vadeli fiyat hedefleri hakkında bazı tahminlerde bulundu.

Bitcoin, son birkaç günde dalgalı bir seyir izlerken, dün akşam saatlerinde fiyatı adeta uçurumdan düşerek Mayıs ayının başından bu yana görülmemiş düşük seviyelere geriledi. BTC, 60.000 doların üzerine toparlanmadan önce 58.400 dolar seviyelerine indi. Bu inişli çıkışlı fiyat hareketi, vadeli yatırımcıların yüz milyonlarca dolar tasfiye edilmesine yol açtı.

Bu noktada yatırımcılar ve analistler, BTC’de şimdi sırada ne olacağına dair spekülasyonlar yaparken, Willy Woo, BTC’nin kısa vadeli fiyat hedefleri hakkında bazı tahminlerde bulundu.

Dikkatinizi Çekebilir: Pudgy Penguins ve OverpassIP’den Yeni Bir Ekosistem

Son Bitcoin düzeltmesinin, vadeli işlem piyasasındaki aşırı long pozisyonlardan kaynaklandığını belirten Willy Woo, bu düşüşün piyasadaki aşırı kaldıracı ortadan kaldırmayı başardığını, ancak işin henüz bitmediğini söyledi.

Woo, Bitcoin’in ilk ana hedefi olan 62.500 dolar için çok sayıda long pozisyonunu temizlediğini, ancak yatırımcıların toparlanma ile birlikte yeni long pozisyonlar eklemeye devam ettiğini belirtti. “Yatırımcılar, kademeli bir uzun sıkışmada daha fazla long tasfiyesi için daha fazla yakıt eklediler,” dedi.

Son düşüşte, long tasfiye sıkışıklığının yanı sıra madencilerin BTC satışının da etkili olduğunu açıklayan Woo, şunları söyledi: “Bu tasfiye sıkışıklığının üzerine, yarılanma sonrası madencilerin teslim olmasıyla karşı karşıyayız. Madenciler, eski donanımın artık kârlı olmaması nedeniyle donanım yükseltmeleri için ödeme yapmak amacıyla BTC satış çılgınlığı yapıyor. En zayıf madenciler dükkanı kapatıyor ve tasfiye ediliyor.”

Son olarak Woo, kısa vadeli teknik faktörlerin BTC için bir tersine dönüşe işaret ettiğini tahmin ederken, Bitcoin’in hala düşüş riski taşıdığını söyledi. Woo’ya göre, BTC vadeli işlem pozisyonlarında önemli bir düşüş olmadan Bitcoin fiyatı sürdürülebilir bir şekilde yukarıya doğru hareket etmeyecek.

Woo, Bitcoin’in yeni düşük seviyeler görme ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu ve takip edilmesi gereken bir sonraki temel seviyenin 54.000 dolar olduğunu belirtti. Woo, ayrıca 54.000 dolarlık seviyenin düşüş ve yükseliş eğilimleri arasında kritik bir sınır görevi gördüğünü ve bu seviyenin altına düşmenin mevcut makro yapı göz önüne alındığında BTC için kritik olacağını vurguladı.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir