Binance Borsasına Bağlı Şirketlerin Varlıkları Donduruluyor mu?

Son Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2023 16:15:17
sec binance us

İddialara göre, bugün ABD mahkemesinin, Binance borsasına bağlı olduğu söylenen iki kuruluşun varlıklarını dondurma kararı aldığı belirtiliyor.


▪️ Son günlerde SEC’in, BinanceUS varlıklarının dondurulma talebine, ABD mahkemesinden bir yanıt alındığı iddia edilmektedir. İddialara göre, mahkemenin, Binance’in iki iştirakinin varlıklarını dondurma kararı aldığı belirtilmektedir.

▪️ Bu haberin ardından ABD mahkemesinden SEC’e onay geldi ve Binance davasında yeni bir gelişme yaşandı. Yerel bir haber ajansının elde ettiği mahkeme belgelerine göre, ABD mahkemesi 7 Haziran tarihinde SEC’in Binance’in alt şirketleri BAM Management ve BAM Trading’in varlıklarını dondurma talebini onayladı.

▪️ Ek olarak, mahkeme yalnızca BinanceUS iştiraklerinin varlıklarını dondurmakla kalmadı. BinanceUS hesaplarında bulunan tüm itibari para birimlerinin müşterilere on gün içinde iade edilmesi talimatı da verildi.

▪️ Bildiğiniz gibi, SEC BAM Management ve BAM Trading’in varlıklarının durdurulması için mahkemeye başvuruda bulundu. Mahkeme, bu talebi acil bir başvuru olarak değerlendirdi ve kararını 24 saat içinde bildirdi.

▪️ 2023 yılının başlarında kripto karşıtı baskıları artan SEC, 5 Haziran itibarıyla yaptırımlarını hızlandırdı. Binance’e karşı dava açarak sadece borsayı etkilemekle kalmadı, aynı zamanda bu Binance konusu tüm kripto endüstrisinde de büyük bir etki yarattı. SEC, borsa hakkında başlattığı yasal işlemle birlikte, menkul kıymet olarak sınıflandırdığı kripto para birimlerinin sayısını da 67’ye çıkardı.

Konuyla ilgili detayları buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.


Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir