Kriptolar:
29292
Bitcoin:
$64.798
% 0.82
BTC Dominasyonu:
%53.5
% 0.09
Piyasa Değeri:
$2.38 T
% 0.29
Korku & Açgözlülük:
72 / 100
Bitcoin:
$ 64.798
BTC Dominasyonu:
% 53.5
Piyasa Değeri:
$2.38 T

Analistler Bitcoin ‘de Halving Öncesi Düzeltme Bekliyor!

Bitcoin

Analistler, Bitcoin Halving yaklaşırken yükselişin aksine düşüş beklentisi içinde bekliyorlar. Bitcoin ‘in 62.000 dolar altına düşmesi bu durumu destekliyor.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin Uzun Zaman Sonra Günlük Bazda Kırmızı Mum Kapattı

Capriole Fund şirketinin kurucusu Charles Edwards, geçmiş dönemlerdeki Halving ‘lere de atıfta bulunarak bu gibi fiyat hareketliliğinin içinde bulunduğumuz dönemde gayet normal olduğunu düşünüyor. Ayrıca yatırımcılar için en iyi kar döneminin Halving’ten sonraki yıl olduğunu ekliyor.

Daha sonra, bir başka ünlü analistten de açıklama geldi. CryptoQuant CEO Ki Young Ju, piyasada Halving’in değil Spot Bitcoin ETF’lerinin daha ön planda olduğunu öngörüyor. CEO’ya göre, piyasa ETF haberlerinden olumlu yönde daha çok etkileniyor.

Düşüş bekleyen Analist Rekt Capital de Bitcoin fiyatının daha da düşeceğini ve yatırımcıların Boğa rallisinin bittiğini düşüneceklerini söylüyor. Ancak o da tarihteki Halving döngülerinde bu gibi düzeltmelerin normal olduğunu söylüyor. Aşağıda yapılan analize göz atabilirsiniz:

Bitcoin Analiz
Kaynak: Rek Capital (Bitcoin Analiz)

Aslında 2020 yılındaki Halving’den önce BTC fiyatı COVID-19 salgını yüzünden yaklaşık %50 bir düşüş yaşamıştı. Bu yüzden market çok fazla etkilenmişti. Ek olarak benzer durum 2016 yılında da olmuştu. 2017 Bitcoin Halving’den önce yine BTC düzeltme yaşamıştı ve %33 gibi bir düşüş göstermişti.

Kısacası, şuanki durum geçmişe benzerlik gösterse de ETF’ler ve BTC’nin şuanki fiyatı düşünülürse geçmişteki Bitcoin Halving’lerinden daha farklı senaryolar görebiliriz.

Ek olarak, Coin Mühendisi Katıl üyesi olmak ve ayrıcalıklara erişmek için, Gönülden destek seçeneği ile özel telegram grubumuza dahil olabilirsiniz!

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir