Kriptolar:
30369
Bitcoin:
$61.697
% 2.52
BTC Dominasyonu:
%53.2
% 1.04
Piyasa Değeri:
$2.20 T
% 4.85
Korku & Açgözlülük:
51 / 100
Bitcoin:
$ 61.697
BTC Dominasyonu:
% 53.2
Piyasa Değeri:
$2.20 T

Yuga Labs CryptoPunks Projesini Tepkiler Nedeniyle Durdurdu

Yuga Labs

Topluluk üyelerinden biri, Yuga Labs‘ın yeni Super Punk World koleksiyonu ile CryptoPunks projesini öldürdüğünü söylerken, bir diğeri punk NFT’sini satmakla tehdit etti.

Yuga Labs CEO’su Greg Solano, topluluk tepkilerinin ardından NFT şirketinin CryptoPunks projesine artık müdahale etmeyeceğini açıkladı.

20 Mayıs’ta, resmi CryptoPunks hesabı Super Punk World adlı yeni bir NFT koleksiyonunu duyurdu. Koleksiyon, ırk ve cinsiyet sınırlarını bulanıklaştıran 500 parça hibrit 3D heykelden oluşuyordu.

New York merkezli ressam Nina Abney tarafından oluşturulan bu parçalar, CryptoPunks projesinin erken internet köklerine saygı duruşunda bulunmayı amaçlıyordu.

Ancak, bu hedeflerine rağmen koleksiyon, bazı kripto topluluğu üyeleri tarafından “woke” olduğu gerekçesiyle eleştirildi. Bir topluluk üyesi, Yuga Labs’ın bu hamleyle CryptoPunks’ı öldürdüğünü belirtti. “Woke olursan, batarsın. Yuga bugün Punks’ı öldürdü.”

Bu arada, başka bir kişi CryptoPunk NFT’sini satmakla tehdit ederken, Greg adında takma adlı bir influencer hesaplarının hacklenip hacklenmediğini alaycı bir şekilde sordu. Ayrıca, kızgın bir NFT tüccarı topluluğu Yuga Labs’ı engellemeye ve yollarına devam etmeye çağırdı.

Tepkiler üzerine Solano, X platformunda bir açıklama yayınlayarak, ekibin Web3 ile geleneksel sanat dünyasını birleştirmek için Abney gibi dünya çapında sanatçılarla işbirliği yapmayı hayal ettiklerini belirtti.

Yuga Labs yöneticisi ayrıca, Abney’nin koleksiyonunu, zaten onun çalışmalarını destekleyen kişilere ulaştırmayı planladıklarını paylaştı. Bu, koleksiyonun SuperCoolWorld sahiplerine airdrop ile dağıtılabileceği anlamına geliyor.

CryptoPunks koleksiyonuyla ilgili olarak, Yuga Labs CEO’su artık bu projeye müdahale etmeyeceklerini belirtti. Solano şöyle yazdı:

“Punks’a ne olacak? Yuga, Punks’a artık dokunmayacak. Onlar sadece merkeziyetsizleştirilecek ve blockchain’de korunacak.”

Yönetici, Yuga’nın CryptoPunk NFT’lerini edinmeleri ve koleksiyon hakkında kitleleri bilgilendirmeleri için müzeleri ve kurumları desteklemeyi hedeflediğini de ifade etti.

NFT ticaret hacimlerindeki düşüşe rağmen, CryptoPunks koleksiyonu Mart ayında iki işlemle satış rekorları kırarak bir canlanma yaşadı.

4 Mart’ta, nadir bir alien CryptoPunk, yaklaşık 16 milyon dolar değerinde olan 4.500 Ethereum karşılığında satılarak koleksiyon için en yüksek ikinci satış fiyatına ulaştı.

Ancak, bu rekor 20 Mart’ta bir başka CryptoPunk parçasının 4.850 ETH karşılığında, o dönemki değeriyle yaklaşık 16.4 milyon dolara satılmasıyla hızlıca kırıldı.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir