Kriptolar:
30766
Bitcoin:
$64.270
% 3.28
BTC Dominasyonu:
%54.4
% 0.30
Piyasa Değeri:
$2.39 T
% 0.37
Korku & Açgözlülük:
69 / 100
Bitcoin:
$ 64.270
BTC Dominasyonu:
% 54.4
Piyasa Değeri:
$2.39 T

Velas Nedir? VLX Coin Ne İşe Yarar?

Velas nedir? Velas, bir EVM blok zinciridir. Bu makalede Coinmuhendisi.com olarak “Velas nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

Velas nedir? Ne işe yarar?

Velas blok zinciri, merkezyetsiz, yapay zeka destekli bir blok zinciridir. Velas’ın ağı, VelasPad ve BitOrbit dahil olmak üzere çok çeşitli dApp‘ler ev sahipliği yapmaktadır. Ek olarak, yerel VLX tokeni, Velas artificial intelligent delegated proof-of-stake” (AIDPoS) konsensüs algoritmasının önemli bir parçasıdır. Velas Cüzdan ile bağlantılı olarak ağ genelinde bir hesap birimi olarak kullanılır. Ayrıca, Velas’ın blok zinciri, ek Ethereum Virtual Machine (EVM) işlevselliği ile Solana blok zinciri kod tabanını kullanır. Bu, Velas geliştirme topluluğunun son derece hızlı işlem onaylarından ve düşük ücretlerden yararlanan zincirler arası uygulamalar oluşturmasını sağlar. Ayrıca platform, tanıdık ve esnek bir araç ve hizmet ekosistemi sağlar. Bu blok zinciri ve Web3 teknolojilerinin toplu olarak benimsenmesini teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

VLX coin nedir?

Yerel Velas tokeni (VLX), Velas ağının yardımcı program tokenidir. VLX tokeni, ekosistem genelinde işlem yapmak için gereklidir. Ödemeler ve ücretler için birincil hesap birimidir. Ayrıca, VLX tokeni AIDPoS konsensüs mekanizmasını destekler. Blok üreticilerinin ağ genelinde fikir birliğine varmalarını ve blok oluşturmak için stake ödülleri kazanmalarını sağlar.

Velas nasıl çalışır?

Velas blok zincirinin ilk bakışta anlaşılması biraz karmaşık olduğunu belirtmek önemlidir. Bu nedenle, temelleri sıradan terimlerle açıklamaya çalışacağız. Her şeyden önce, Velas blok zinciri, AIDPOS adını verdiği benzersiz, yenilikçi bir fikir birliği mekanizması kullanır. AIDPOS çerçevesi, teorik bir süreç tarafından desteklendiği sürece, Velas blok zincirinin merkezinde yer alır. AIDPOS protokolünün daha fazla araştırılması üzerine, fononom yapay yazılım ile ‘İnsan Bilinci’ arasındaki mükemmel dengeyi bulmaya çalışır. Bu, temel teknolojinin Velas ağına giren ve bu ağdan geçen tüm veri kümelerindeki kalıpları ve ilişkileri toplamaya, tanımlamaya ve değerlendirmeye çalıştığı anlamına gelir.

Bu, blok zincirinin ultra verimli bir şekilde çalışmasına izin verir. AIDPOS protokolü, potansiyel ağ verimsizlikleriyle karşılaştığında, ağ, çıktı kriterlerini yeniden yapılandırmaya gerek kalmadan ayarlamalar yapabilmektedir. Temeller açısından, Velas’taki ekip, bu parametrelerin blok zincirinin 30.000 t/ps’ye kadar onaylamasına ve işlemesine izin verdiğini iddia etmekte. Bu, 1 saniyeden 2 dakikaya kadar herhangi bir yerde blok/saniye hızına tekabül eder. Sonuçta bu, ağ talebi gibi faktörlere dayalı olarak AIDPOS algoritması tarafından belirlenecektir.

Velas nedir? VLX coin nasıl alınır?

Velas şu anda az sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. Ek olarak projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. Velas’ün işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: CoinTiger, Bitget, BingX, KuCoin. Projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir