Upbit Borsası Bugünlerde Hareketlilik Yaşıyor

Son Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2023 14:53:51
Upbit,ANKR,TRx,yükseliş,borsalar,STEEM

Upbit Borsası, Güney Korenin en büyük borsası olarak bugünlerde bazı altcoinlerde yükseliş sergiliyor.


Upbit borsasında işlem gören dört altcoin olan Bitcoin Gold (BTG), Steem (STEEM), Ankr (ANKR), Status (SNT) ve Tron (TRX), CoinMarketCap verilerine göre, 4 saatlik ve 1 saatlik grafiklerdeki 50 dönemlik ortalamalara kıyasla işlem hacimlerinde %60’tan fazla bir artış yaşadı.

Upbit, yakın bir süre önce Coinbase ve OKX’i işlem hacmi bakımından geride bırakarak önemli bir başarı elde etti.

Bu artışların en dikkat çekeni, Upbit’te işlem gören ANKR adlı altcoin oldu. ANKR’nin 1 saatlik işlem hacmi, %300.47’lik büyük bir artışla 21 milyon dolara ulaştı. Bu, önceki ortalama işlem hacminin (5 milyon dolar) dört katından daha yüksek ve aynı zamanda dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance’in işlem hacminden (%27.57 artışla 6 milyon dolar) çok daha yüksekti.


İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!


İkinci en büyük hacim artışını gören altcoin, Tron ağının yerel tokeni TRX oldu. TRX’nin 1 saatlik işlem hacmi %159.62 artarak 10 milyon dolara yükseldi. Bu, önceki ortalama işlem hacminin (4 milyon dolar) iki katından daha fazlaydı ve aynı zamanda Binance’de işlem hacmi %20.60 düşüşle 8 milyon dolara gerileyen TRX’den çok daha yüksekti.

Upbit borsasında büyük hacim artışı yaşayan bir diğer altcoin, blockchain tabanlı sosyal medya platformu olan STEEM’dir. STEEM’in 1 saatlik işlem hacmi %152.46 artarak 642 bin dolara ulaştı. Bu, önceki ortalama işlem hacminin (254 bin dolar) iki katından daha fazla ve aynı zamanda Binance’de işlem hacmi %16.96 düşüşle 22 bin dolara gerileyen STEEM’den önemli ölçüde daha yüksekti.

Upbit borsasında hacim artışına tanık olan dördüncü altcoin, ölçeklenebilirlik ve gizlilik geliştirmeyi amaçlayan bir Bitcoin forku olan Bitcoin Gold (BTG) oldu. BTG’nin 4 saatlik işlem hacmi %64.51 artarak 926 bin dolara yükseldi. Bu, önceki ortalama işlem hacminin (563 bin dolar) çok üzerinde ve aynı zamanda Binance’de işlem hacmi %31.93 düşüşle 19 bin dolara gerileyen BTG’den daha güçlüydü.


Dikkatinizi Çekebilir:Binance Kaç Kişi Tarafından Kullanılıyor, CZ Açıkladı!

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir