Kriptolar:
27234
Bitcoin:
$41.486
% 0.20
BTC Dominasyonu:
%53.0
% 0.93
Piyasa Değeri:
$1.54 T
% 3.64
Korku & Açgözlülük:
74 / 100
Bitcoin:
$ 41.486
BTC Dominasyonu:
% 53.0
Piyasa Değeri:
$1.54 T

“Tarihin En Büyük Balonu” Uzman: Altın ve Bunlara Koşun!

Yayınlanma Tarihi: 10 Mart 2022 21:10:07

Çok satan Zengin Baba Yoksul Baba kitabının ünlü yazarı Robert Kiyosaki, ekonomi ve kripto paraların geleceği hakkında bazı karamsar tahminlerde bulundu. Kiyosaki, dünya tarihinin en büyük balonunda olduğumuza dair uyarının yanı sıra, hükümetin tüm kripto para birimlerine el koyacağını öngördü. Ünlü yazar çarenin altın ve Bitcoin gibi dezenflasyonist varlıklarda olduğunu düşünüyor…

Robert Kiyosaki, depresyon ve hiperenflasyon hakkında uyarıyor

Robert Kiyosaki, son birkaç gün içinde birkaç kasvetli tahminde ve uyarılarda bulundu. Salı günü, bir tweet aracılığıyla 1.8 milyon takipçisine “Bir B planınız var mı?” sordu. Ünlü yazar, hisse senetleri, emlak, emtia ve petroldeki balonlardan bahsederek, dünya tarihinin en büyük balonları oldukları konusunda uyarıyor. Geleceğe bakış açısından, hiperenflasyon ve depresyon konularını tweet’inde tartışıyor:

Dünya tarihinin en büyük balonu içindeyiz. Hisse senetlerinde, gayrimenkulde, emtialarda ve petrolde balonlar var… Gelecek mi? hiperenflasyon ile olası depresyon.

Robert Kiyosaki, daha sonra B planının “girişimci olmak” olduğunu açıkladı. Spesifik olarak, “borsadan uzak durun, kendi varlıklarınızı yaratın ve borç dolar olarak kullanın” diye ekledi. Bu, ünlü yazarın depresyon konusunda ilk uyarısı değil. Geçen yıl Aralık ayında, benzer şekilde bir depresyonun geleceğini tahmin etmişti.

“Joe Biden ve Fed doları yok ediyor”

Kiyosaki Twitter paylaşımlarında bu vurguyu sık sık yapıyor. Başkan Joe Biden’ı, yönetimini ve Fed’i yüksek enflasyon ve ABD dolarını yok etmekle suçluyor. Geçen hafta, yatırımcılara, enflasyondan nasıl kâr edeceklerini ve bir kapitalist gibi nasıl yatırım yapacakları hakkında tavsiyeler verdi. Coinmühendisi.com olarak aktardığımız açıklamalara buradan ulaşabilirsiniz.

“Altın, gümüş ve Bitcoin’e koşun”

Salı gününe kadar Kiyosaki, Bitcoin konusunda yükselişteydi. Enflasyona karşı bir önlem olarak sık sık altın, gümüş ve Bitcoin satın almayı önerdi. Ancak Salı sabahı ABD hükümetinin tüm kripto para birimlerine el koymasını beklediğini tweet’ledi. Başkan Biden, kripto para birimlerini düzenleyen bir yürütme emri imzaladıktan sonra, bir sonraki adımın bir “Fed kripto” başlatmak olacağını açıkladı. Bundan sonra, tüm kripto para birimlerinin ele geçirileceğine ve hükümet kriptosunun baskınlaşacağına inanıyor.

Birçok kişi, Başkan Biden’ın yürütme emrinin kripto piyasası için olumlu olduğunu düşünüyor. 9 Mart’ta, Joe Biden tarafından imzalanan kripto kararnamesi hakkında, Bitcoin destekçileri ve uzmanları düşüncelerini paylaştı.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir