Kriptolar:
29790
Bitcoin:
$69.923
% 1.79
BTC Dominasyonu:
%53.1
% 0.69
Piyasa Değeri:
$2.59 T
% 1.64
Korku & Açgözlülük:
76 / 100
Bitcoin:
$ 69.923
BTC Dominasyonu:
% 53.1
Piyasa Değeri:
$2.59 T

Taproot güncellemesine sayılı günler kaldı: Bitcoin ile ilgili son gelişmeler

Investing.com – Bitcoin, hafta ortasında zirve seviyelerinden bir geri çekilme gördükten sonra dünden bu yana 64.000 dolar bandında bir zemin bulmuş görüntüsü veriyor. BTC dün daha çok 64.700 – 65.100 dolar bandında konsolide olurken Asya işlem saatlerinde dip seviyeleri test eden bir fiyat hareketi görüldü. 

Düşüş sonrası yatay görünüm devam ederken Bitcoin için 4 yıl sonra gelen önemli bir güncellemenin gerçekleşmesine sayılı günler kaldı. Bitcoin Taproot güncellemesi haricinde diğer güncel gelişmelerde Miami Belediye Başkanı’nın Bitcoin dağıtma planı, AMC sinemalarının Bitcoin ve birkaç büyük kripto parayla bilet alımının başlayacağına dair haberi gibi gelişmeler yer alıyor.

Bitcoin Taproot güncellemesine 2 gün kaldı

Bitcoin için önemli bir ağ güncellemesi olarak görülen Taproot için izleme sitesine göre aktivasyon için 283 blok kaldı ve bu da yaklaşık 2 gün sonra gerçekleşmesi anlamına geliyor. 

Taproot güncellemesinin Bitcoin ağını daha gizli, güvenli ve verimli hale getirmesi bekleniyor. Verimlilik açısından bakıldığında özellikle ağda akıllı sözleşme yeteneklerinin geliştirilmesini sağlama potansiyeline sahip bu güncelleme bu haliyle Bitcoin talebini artırma potansiyeli taşıdığına inanılıyor. 

Gizlilik açısından ise işlenecek bir dizi işlemle işlem kaynağının gizlenmesinin daha kolay hale getirilmesi planlanıyor. Diğer büyük sermayeli kripto paralar olan Ethereum ve Cardano’da görülen güncellemelerin fiyat üzerine olumlu etkisi olduğu biliniyor. Bitcoin için önem derecesi yüksek bu güncellemenin fiyatı olumlu etkileyebilir düşüncesi hakim. Ancak bazı yorumcular, bu hafta tüm zamanların en yüksek değerini 69.000 dolar seviyesine yakın belirleyen kripto için aynı şeyi düşünmüyor. Bu yorumlar, Bitcoin’in geçen haftaki performansıyla zaten bu güncellemeyi fiyatladığını düşünüyorlar. 

Diğer yandan Twitter’da oldukça popüler olan Bitcoin analisti Plan B, kendi oluşturduğu Stock to Flow (S2F) modeline sadık kalmaya devam ediyor. Popüler analist, Bitcoin’in yıl sonunda 135.000 dolar seviyesine ulaşabileceği inancını sürdürüyor.

Miami Belediye Başkanı’nın Bitcoin dağıtma planı

Bu ayın başlarında yeniden Miami Belediye Başkanı olarak seçilen Francis Suarez, kripto para endüstrisine yakınlığıyla biliniyor. Öyle ki Başkan, ilk şehir tokeni olan MiamiCoin’i hayata geçiren isim olarak kripto tarihine adını yazdırdı. Suarez, gelecekte bu projeden elde edilecek gelirler neticesinde şehirde yaşayan vatandaşlardan vergi alınmasına gerek kalmayacağını düşünüyor.

Diğer yandan Francis Suarez, son yaptığı açıklamalarda dijital cüzdanı kuran vatandaşlar için bir Bitcoin airdrop düzenleyeceğini söyledi. Bitcoin dağıtımı için MiamiCoin getirilerinin kullanılacağını dile getiren başkan, daha fazla insanın Bitcoin kullanmasını istediklerini dile getirdi. 

ABD’nin en büyük sinema zinciri sonunda Bitcoin’i ödeme sistemi olarak entegre ediyor

Aylar önce duyurusu yapılan hatta geçen ay Bitcoin haricinde diğer popüler kripto paraların eklenmesi konusunda düzenlenen anketler sonucunda ABD sinema zinciri AMC CEO’sundan kripto benimsemesine dair duyuru sonunda geldi.

AMC CEO’su Adam Aron, büyük haber olarak başladığı tweet’inde sinemada artık Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash ile bilet alınabileceğini duyurdu. İleti de bir sonraki kripto paranın ise Dogecoin olacağını ima etti.

Yazar: Günay Caymaz

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir