Kriptolar:
30696
Bitcoin:
$67.365
% 0.73
BTC Dominasyonu:
%54.3
% 0.05
Piyasa Değeri:
$2.47 T
% 0.58
Korku & Açgözlülük:
74 / 100
Bitcoin:
$ 67.365
BTC Dominasyonu:
% 54.3
Piyasa Değeri:
$2.47 T

Standard Chartered, Elwood Capital’i Satın Almak Üzere

Standard Chartered Elwood Capital Zodia Markets

Zodia Markets, İngiliz çok uluslu banka Standard Chartered’ın kripto iştiraki, milyarder hedge fon yöneticisi Alan Howard tarafından desteklenen Elwood Capital Management’i satın almak için görüşmelerde bulunuyor.

Bloomberg’in konuyla ilgili kişilere dayandırdığı 9 Temmuz tarihli haberine göre, Zodia Markets ve Elwood Capital arasındaki anlaşmanın bu ayın sonuna kadar tamamlanması bekleniyor. Elwood Capital, tezgah üstü (OTC) kripto ticareti ve mutabakat hizmetleri sunuyor.

Anlaşmaya aşina bir kişi, Zodia Markets’in Elwood Capital’i satın almasının şirkete Jersey’de sanal varlık tedarikçisi ve yatırım işletmesi lisansları kazandıracağını iddia etti. Bu, Zodia’nın OTC mutabakat hizmetlerine odaklanma çabalarını destekleyecek gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir: Paxful Kurucu Ortağı, Para Aklama İhmalinden Suçlu Bulundu

Standard Chartered tarafından 2021’de kurulan Zodia Markets, Hong Kong’un BC Technology Group ve bankanın risk sermayesi iştirakiyle ortak bir girişim olarak oluşturulmuş bir kripto borsası.

Bu yılın başlarında, şirketin CEO’su Usman Ahmad, Bloomberg’e yaptığı açıklamada, şirketin kripto ürünlerine olan güçlü talep nedeniyle operasyonlarını kapattığını söyledi.

Şubat ayında, Brevan Howard Asset Management’ta milyarder hedge fon yöneticisi olan Alan Howard, kripto girişimlerindeki bazı özel yatırımlarını satışa çıkardı. Kazançları hedge fonun kripto iştiraki olan Brevan Howard Digital’e yeniden yatırmayı planlıyor.

Standard Chartered, kripto pazarındaki varlığını artırmaya çalışıyor. 21 Haziran’daki haberlere göre, banka Bitcoin ve Ethereum ticaret bölümü açmayı düşünüyor olabilir.

Eğer başlatılırsa, Standard Chartered, kripto paraların spot ticaretine giren ilk küresel bankalardan biri olacak.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir