Kriptolar:
30766
Bitcoin:
$64.854
% 1.90
BTC Dominasyonu:
%54.4
% 0.30
Piyasa Değeri:
$2.39 T
% 0.37
Korku & Açgözlülük:
69 / 100
Bitcoin:
$ 64.854
BTC Dominasyonu:
% 54.4
Piyasa Değeri:
$2.39 T

SBI Digital Markets, Eski Kore Bankası Yetkilisini İşe Aldı

SBI

Eski Kore Bankası Yetkilisi, Japon Menkul Kıymetler ve Bankacılık devi SBI Holdings’in kripto bölümü olan SBI Digital Markets’in Güney Kore’deki etkisini artırmak için ana danışman olarak işe alındı.

Çarşamba günü, şirket, Kore Bankası’nda çeşitli liderlik pozisyonlarında bulunan eski bir merkez bankası yetkilisi olan Jai Yung Byun’un işe alındığını duyurdu. Byun, merkez bankasında döviz araştırmaları ve küresel politika planlamasını yönlendirdi. Ayrıca, Washington, D.C.’deki Kore Bankası Temsilcilik Ofisi’nin baş temsilcisi olarak görev yaptı.

Byun, 2023’te SBI Digital Asset Holdings’in bir iştiraki olan SBI Digital Markets’te danışmanlık yapmaya başladı. SBI’ye katılmadan önce Northern Trust’ın Güney Kore ülke yöneticisiydi. “Bilgisi, Kore pazarının karmaşık zemininde müzakere yapma ve hem kamu hem de özel sektörlerdeki finansal kurumlarla ilişkiler kurmada çok önemli olmuştur,” dedi.

İlginizi Çekebilir: MetaMask Delegation Toolkit ile Web3 Deneyimi Kolaylaşıyor

SBI Digital Markets CEO’su Winston Quek, “Kore pazarına dair geniş bilgisi ve geniş deneyimi, bölgede varlığımızı ve tekliflerimizi artırmaya devam ederken paha biçilmez olacak,” dedi. “Bay Byun’un danışmanlığını kullanarak, kurumsal yatırımcılarımızın ve ortaklarımızın çıkarlarını korumak için yönetim ve düzenleyici uyum standartlarımızı da artıracağız.”

1999 yılında kurulan Japon finans devi SBI Holdings’in dünya çapında 50 milyondan fazla müşterisi bulunmaktadır. SBI Digital Asset Holdings, Mayıs ayında Japonya’da Chiliz ile ortak bir girişim kurdu. Kasım 2023’te ekip, Japonya’da USDC stablecoin kabulünü artırmak için Circle ile de işbirliği yaptı.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir