Kriptolar:
30251
Bitcoin:
$65.959
% 0.16
BTC Dominasyonu:
%54.5
% 0.21
Piyasa Değeri:
$2.38 T
% 1.77
Korku & Açgözlülük:
74 / 100
Bitcoin:
$ 65.959
BTC Dominasyonu:
% 54.5
Piyasa Değeri:
$2.38 T

Squid Game Temalı Token, %40.000’den Fazla Değer Kazandı Ancak Kullanıcılar Tokenlarını Satamıyor

Popüler Netflix dizisi Squid Game’den ilham alan bir token, %40.000’den fazla değer kazandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bir Binance Smart Chain projesi olan ve aynı ismi taşıyan token, piyasaya sürülmesinin ardından büyük bir yükseliş yaşadı. Token son 24 saat içinde %107 oranında bir yükseliş daha yaşayarak 14.58 dolara kadar yükseldi.

Projenin internet sitesinde geliştiriciler, projenin Netflix dizisinden ilham alan çevrim içi oyunlarda yer almak için sahiplerinin SQUID tokenlarını stake edebilecekleri etkileşimli bir oyun olduğunu söylüyorlar. Her oyun başlamak için 456 oyuncu gerektiriyor ve sonunda bir kazanan, potun %90’ını alarak kalan %10’u oyunun geliştiricilerine bırakıyor. 

Tokenın parabolik yükselişi, kısmen projenin kendine özgü “dump önleme mekanizması”ndan kaynaklanıyor. Sahipler, yalnızca alım satım havuzunun satın alma gücünün yarısına eşit oranda SQUID satabiliyor. Proje ayrıca, sahiplerinin Marbles adı verilen ek bir tokenı yakarak SQUID tokenlarını serbestçe satabileceklerini belirtiyor.

Bu mekanizma ise, birçok kullanıcının tokenlarını satamaması nedeniyle projenin bir dolandırıcılık olarak adlandırılmasına neden oldu. CoinMarketCap de tokenın sayfasında bu konu hakkında bir uyarı yayımladı.

“Kullanıcıların bu tokenı Pancakeswap’te satamadığına dair birden fazla rapor aldık. Lütfen kendi durum tespitinizi yapın ve işlem yaparken dikkatli olun! Bu proje, açıkça aynı adı taşıyan Netflix dizisinden ilham alsa da, resmi IP’ye bağlı olması muhtemel değildir.”

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir