Kriptolar:
30696
Bitcoin:
$67.926
% 1.05
BTC Dominasyonu:
%54.3
% 0.05
Piyasa Değeri:
$2.47 T
% 0.58
Korku & Açgözlülük:
74 / 100
Bitcoin:
$ 67.926
BTC Dominasyonu:
% 54.3
Piyasa Değeri:
$2.47 T

SingularityNET ve Filecoin Ortaklık Kuruyor!

SingularityNET ve Filecoin, etik yapay zeka gelişimi ve merkezi olmayan altyapıya vurgu yaparak merkezi olmayan AI ve DePIN‘i entegre etmek için iş birliği yapıyor.

SingularityNET yapay zeka platformu geliştiricisi ve Filecoin Ağı’nın arkasındaki yönetim organı olan Filecoin Vakfı, işbirliği ortaklığı duyurdu.Bu ortaklık, yapay zeka ve merkezi olmayan fiziksel altyapı ağı (DePIN) endüstrilerini entegre etmeyi hedeflerken, merkezsizlik, yapay zeka etiği ve veri kaynağının korunmasına odaklanıyor. Paylaşılan resmi bir basın açıklamasına göre, ortaklık ayrıca yapay zeka gelişim ve uygulamalarının etik uygulamalara uygunluğunu sağlamak amacıyla bir yapay zeka etik çalışma grubu kuracak.

SingularityNET’in kurucusu ve CEO’su olan Ben Goertzel, aynı zamanda Yapay Süperzeka İttifakı’nın da ortak kurucusu olarak şunları ifade etti:

“Yapay zeka etiğinin birçok yönü vardır, bunlar arasında yapay zeka modellerinde sağlıksız önyargıları en aza indirgeme, yapay zekanın faydalı uygulamalara yönlendirilmesi, çığır açan gelişmelerden süperzeka aşamasına kadar olası olumsuz sonuçları en aza indirgeme bulunmaktadır.”

Ortaklık Hedefleri :

İş birliğinin farklı zaman çizelgeleri boyunca çeşitli hedefleri bulunmaktadır; bunlardan bazıları kısa vadeli olarak, SingularityNET’in Filecoin’in Lighthouse SDK‘sını meta veri depolama için kullanması gibi.

Orta vadeli hedefler arasında, Filecoin’in teknoloji yığınını SingularityNET’e entegre ederek güvenliği artırmak ve yapay zeka üretilen veri depolama altyapısını desteklemek bulunmaktadır.

Uzun vadeli olarak, ortaklık SingularityNET’in Bilgi Katmanı girişimi için esaslı bir unsuru olan Bilgi Grafiklerini yönetmek için Filecoin’i kullanmayı hedefliyor.

Ortaklık konusunda Goertzel, Hem Yapay Süperzeka İttifakı (ASI) jetonunun hem de Filecoin jetonunun kullanılacağını doğruladı. Filecoin’in ASI’ye katılacağı sorulduğunda ise şunları söyledi:

“Kripto dünyasında her şey mümkün olabilir, ancak bu konuda şu anda yapmak istediğimiz belirli bir duyuru yok.”

DePIN Gelişmeleri :

Filecoin ağı, yönetim, finansman ve büyüme konularında Filecoin Vakfı tarafından desteklenen ve sonuçta özellikle bulut depolama için tasarlanmış bir DePIN projesidir. Filecoin’un merkezi olmayan depolama sistemi, SingularityNET tarafından yapay zeka hizmeti entegrasyonu alacak ve bunun tersi de geçerli olacak şekilde, her iki firma için birbirleriyle uyumlu ve sinerjik ekosistemler oluşturacak. Ortaklık, DePIN’lerin faydalarını genişleterek, gerçek dünya uygulamalarını ve potansiyel endüstri etkilerini göstermeyi amaçlıyor.

Yapay Zeka Geliyor!

SingularityNET, Fetch.ai ve Ocean Protocol, ASI token birleşmesinin bir parçasıdır.

İlginizi Çekebilir : Fetch.ai, Ocean Protocol ve SingularityNET’ten Tarihi Birleşme

Birleşmenin gecikmesine rağmen, Goertzel verdiği röportajda süperinsan süperzekasının “sadece birkaç yıl” uzaklıkta olduğunu söyledi. Röportajda Goertzel, uzun vadeli hedeflerinin “merkezi olmayan bir altyapı üzerinde süperzeka oluşturmak” olduğunu açıkladı.

SingularityNET, iki diğer yapay zeka geliştirme şirketiyle birleştikten sonra, Filecoin Vakfı ile olan son ortaklığıyla işbirliği hedeflerini genişletmeye devam ediyor.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir