Kriptolar:
30766
Bitcoin:
$64.681
% 1.81
BTC Dominasyonu:
%54.4
% 0.30
Piyasa Değeri:
$2.39 T
% 0.37
Korku & Açgözlülük:
69 / 100
Bitcoin:
$ 64.681
BTC Dominasyonu:
% 54.4
Piyasa Değeri:
$2.39 T

Quant Nedir? QNT Coin Ne İşe Yarar?

Quant nedir? Quant, Blockchain de dahil olmak üzere çeşitli dağıtılmış defter teknoloji (DLT) türleri arasında birlikte çalışabilirliği kolaylaştıran bir protokoldür. Bu makalede Coinmuhendisi.com olarak “Quant nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

Quant nedir? Ne işe yarar?

Quant Network, 2015 yılında Gilbert Verdian tarafından yerel tokeni Quant ile kısa bir süre sonra piyasaya kuruldu. Özünde, dağıtık defter teknolojisinin (DLT) toplu olarak benimsenmesini sağlayan protokoldür. Protokol, kurumsal düzeyde uygulamalar için geliştirme araçlarıyla çeşitli DLT türleri için birlikte çalışabilirlik sağlar. QNT coin ise, Quant’ın Overledger DLT Ağ Geçidine erişim sağlamak için kullanılmaktadır. Overledger, DLT’lerle birlikte çalışabilirlikten sorumludur. Ayrıca, geliştiricilerin yeni Multi-DLT Akıllı Sözleşmeler kullanarak çoklu DLT uygulamaları (mApp’ler) oluşturmasına olanak tanır.

Ek olarak Quant, en büyük Blockchain’lerden bazılarıyla uyumlu, heyecan verici kurumsal ve geliştirici çözümleri sunmaktadır. Çözümlerin her biri yüksek ölçeklenebilirlik ile çalışır. Bununla birlikte, mevcut BT çerçevelerine kolayca entegre edilebilmektedir. Böylece, kurumsal erişimin merkeziyetsizliğe her zamankinden daha kolay bir şekilde ulaşması sağlanmaktadır.

QNT coin nedir?

Overledger platformunda inşa etmek isteyen herhangi bir geliştirici için yerel ERC-20 QNT tokeni gereklidir. Geliştiriciler, Quant Network’ün hizmetlerini kullanma lisanslarını ödemek için itibari para kullanır. Ardından Quant Hazinesi, geliştiriciler tarafından ödenen değere eşit bir miktar QNT tokenini ayırır. Böylece bu varlıklar,12 ay boyunca kilitlenir. Ayrıca, QNT tokeni, Overledger müşterileri tarafından okuma ve yazma etkinliği için ödeme yapmak için kullanılmaktadır. Bununla birlikte varlıkları zincirler ve DLT sistemleri arasında aktarmak için benzer şekilde fayda sağlamaktadır.

QNT tokenleri karşılığında fiat para ödenmektedir. Ağdaki lisanslar için ödeme yapmak gerekmektedir. Ancak, okuma ve yazma etkinlikleri için ödeme yapmak, kullanıcıların QNT tokenlerini kilitlemesini gerektirmez. Quant ekosistemine erişmek ve Overledger ile etkileşim kurmak için kullanıcıların bir miktar QNT tokeni tutması gerekir. Bunun nedeni, QNT tokeninin Quant ağı üzerinde çok zincirli uygulamaların (mApp’ler) oluşturulmasını, kullanımını ve bunlara erişimi kolaylaştırmak için tasarlanmasıdır.

Quant nasıl çalışır?

Quant, yeni altyapıya ihtiyaç duymadan farklı blok zincirlerini ve kurumsal yazılımları birbirine bağlayan bir tak ve çalıştır çözümüdür. Farklı blok zincirleri, Overledger API ağ geçidinde dağıtık defter teknolojisi (DLT) ve başvuru sahibi programlama arayüzleri (API’ler) kullanarak birbirleriyle iletişim kurar.

Quant nedir QNT coin nasıl alınır?

Quant şu anda çok sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. Quant’ün işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: Binance, Bybit, BingX, KuCoin. Projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir