Kriptolar:
27218
Bitcoin:
$38.844
% 2.76
BTC Dominasyonu:
%52.2
% 0.26
Piyasa Değeri:
$1.45 T
% 2.27
Korku & Açgözlülük:
71 / 100
Bitcoin:
$ 38.844
BTC Dominasyonu:
% 52.2
Piyasa Değeri:
$1.45 T

Popüler Metaverse Coin Bloktopia (BLOK) Nedir?

Yayınlanma Tarihi: 12 Mart 2022 11:20:09

Bloktopia (BLOK) nedir? Bloktopia, Metaverse üzerine inşa edilmek istenen ve 21 milyon toplam maksimum Bitcoin arzına saygı göstermek için tasarlanmış 21 seviyeden oluşan  sanal bir gökdelendir. BLOK token sahiplerine Bloktopyalılar adı verilmektedir. Bu yazımızda Metaverse projelerinden biri olan Bloktopia ve BLOK Token’ı inceleyeceğiz. Öncelikle Metaverse’ün ne olduğuna bir bakalım. Coinmühendisi.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

Metaverse nedir?

Metaverse, sanal ortamlardan oluşan bir ağdır. Tüm dijital ortamların birleştiği kurgusal bir sanal evrendir. İnternetin geleceği olarak görülmektedir. Burada kurulacak olan sanal evrende avatar oluşturan kullanıcılar bu evrende ödeme aracı olarak kripto paraları kullanabilecek. Ayrıca, kullanıcıların bu yeni sanal evrende büyük paralar kazanması mümkün olacaktır. Metaverse, sanal dünyayı yaratarak dünya üzerinde yaptığımız hemen hemen birçok şeyi sanal ortama taşıyacak olan insanlığın geleceği olarak gösterilen projelerden biridir.

Bloktopia (BLOK) nedir?

Bloktopia ise, Polygon ağı tarafından desteklenen ve aynı zamanda Sony Playstation VR’nin kurucuları tarafından platformlar arası bir video oyun motoru olan Unity’nin üzerine kurulmuştur. Projenin temel amacı; ziyaretçilerin temel veya ileri düzey öğrenime katılmasına, gelir elde etmesine, arkadaşları ile oyun oynamasına, ağlar kurmasına ve çok daha fazlasına olanak tanımasını amaçlamıştır.

Bloktopia projesi, diğer projelerin, kripto para markalarının içerikleri ile borsaların ve önemli mesajların sergilendiği, diğer faaliyetlerin ve iş faaliyetlerinin yanında mağazaların bulunduğu büyük bir platformdur. BLOK token ise Bloktopia evreninde sahiplerine çeşitli ayrıcalıklar sunan bir metaverse kripto para birimidir.BLOK token sahiplerine Bloktopyalılar adı verilmektedir. Bloktopyalılar, gayrimenkül sahibi olabilme, reklam geliri, oyun oynama, ağ oluşturma ve diğer çeşitli gelir kazanma yöntemleri gelir elde etme şansına sahip olabilirler.  BLOK Token, Gate.io, OKX ve Bitget gibi borsalarda listelenmektedir. Binance’da listelenmemektedir.

Avantajları ve dezavantajları

  • Bloktopyalılar, Bloktopia’da bulunan reklam alanlarında NFT tabanı üzerinden pasif gelir elde edebilirler.
  • Bloktopyalılar, Bloktopya üzerinden emlak sahibi, kendi ağlarını oluşturma ve platformun sunduğu diğer avantajlar sayesinde gelir elde edebilirler.
  • Bloktopyalılar, sadece sanal emlak elde etmenin yanı sıra blok zincirleri ve kripto para borsasını öğrenmelerini ve hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlar.
  • Bloktopya, Metaverse evreninde bağımsız bir sanal evren yaratan ve heyecan verici bir projedir. Projeye olan talebin artması ile birlikte BLOK Token’ın değeri de aynı oranla artacaktır.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir