Kriptolar:
29292
Bitcoin:
$64.912
% 0.04
BTC Dominasyonu:
%53.5
% 0.09
Piyasa Değeri:
$2.38 T
% 0.29
Korku & Açgözlülük:
72 / 100
Bitcoin:
$ 64.912
BTC Dominasyonu:
% 53.5
Piyasa Değeri:
$2.38 T

Popüler Beyzbol Takımı Artık Oyunculara Bitcoin (BTC) İle Ödeme Yapıyor

Avustralya’nın popüler beyzbol ekiplerinden Perth Heat, oyuncularına artık Bitcoin ile ödeme yapıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Avustralya’nın en başarılı beyzbol takımı Perth Heat’in oyuncuları artık Bitcoin ile ödeme alıyor. Bu kulübün dünya çapında böyle bir hamle yapan ilk profesyonel spor kulübü olmasını sağladı. Ödemeler, OpenNode platformunun yardımıyla ana zincirin üstünde bir “Layer 2” ödeme protokolü olan Lightning Network üzerinde işlenecek.

Ortaklığın bir parçası olarak, personel maaşları da en büyük kripto para birimi ile yapılacak. Bunun da ötesinde, Bitcoin ürünler ve sahadaki yemekler için de kabul edilecek. En büyük kripto para birimine olan bağlılığının altını çizmek için, Heat onu bilançosunda tutmayı planlıyor.

Kulübün yeni atanan Bitcoin Baş Sorumlusu Patrick O’Sullivan, bunun enflasyona karşı korunma amaçlı “tek seferlik” bir şey olmadığını söylüyor:

“Bu, gelecekteki belirsizliklere veya enflasyonist baskılara karşı korunmak için tek seferlik bir satın alım değil. Perth Heat, paranın ve kurumsal hazinelerin geleceğinin Bitcoin’de yaşayacağı gerçeğini benimsiyor.”

1989’da kurulan Perth Heat, 15 Claxton Shield kupası kazanmayı başardı.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir