Kriptolar:
29856
Bitcoin:
$67.309
% 3.34
BTC Dominasyonu:
%52.9
% 0.21
Piyasa Değeri:
$2.53 T
% 1.90
Korku & Açgözlülük:
76 / 100
Bitcoin:
$ 67.309
BTC Dominasyonu:
% 52.9
Piyasa Değeri:
$2.53 T

Paris Hilton, NFT Platformu Origyn’in Yatırım Turuna Katıldı

Dünyaca ünlü yıldız Paris Hilton, İsviçre’nin kâr amacı gütmeyen NFT projesi Origyn Foundation’da 20 milyon dolarlık bir finansman turuna katıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hedge fon yöneticisi ve yatırımcı Bill Ackman da tura katılanlar arasındaydı. Origyn’in değerini 300 milyon dolara çıkaran kripto yatırım şirketi Polychain Capital da turda yer aldı.

Origyn, Dfinity’nin İnternet Bilgisayar Projesi üzerinde çalışır ve akıllı telefon kullanıcılarının hem fiziksel hem de dijital varlıkları doğrulamasını ve tokenize etmesini sağlamak için yapay zeka kullanır.

Yatırım turunda toplanan para, gelecek yıl Origyn’in OGY tokeninin piyasaya sürülmesinden önce araştırma ve geliştirmeyi finanse edecek. OGY, NFT sertifikalarını garanti ederek ve sahiplerinin platformun yönetimine katılmalarını sağlayarak, platformun yerel hizmet tokeni olarak hizmet edecek.

Hilton, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“NFT’ler yenilik yapmanın, başkalarını güçlendirmenin ve sanatçıların hayranlarıyla nasıl etkileşime girdiğinin sınırlarını zorlamanın bir yolu. ORIGYN Vakfı’nın, parçası olmaktan gurur duyuyorum. Origyn, sanatçıların, yaratıcıların ve koleksiyonerlerin ellerine güç vererek bu sorumluluğu üstleniyor.”

Paris Hilton’un NFT Aşkı

Hilton’un NFT sektörüne girmesi ilk olarak geçen yıl, ünlü NFT müzayede evi Cryptograph aracılığıyla bir portreyi açık artırmaya çıkardığında başladı. Parça 40 ETH‘ye satıldı.

Satıştan elde edilen gelir, savunmasız insanları beslenme ve barındırma ihtiyaçlarını gideren üç hayır kurumuna gitti.

Bu yılın nisan ayında Hilton, Nifty Gateway’de “Planet Paris” adlı bir NFT koleksiyonu başlatmak için tasarımcı Blake Kathryn ile iş birliği yaptı. NFT, bir milyon doların üzerinde komisyon aldı.

Hilton geçen ay, Sotheby’s Metaverse’de küratörlüğünü yaptığı bir sanat koleksiyonunu paylaştı. Koleksiyon, NFT sanatçıları Maalavidaa, Serwah Attafuah ve Chelsea Evenstar’ın çalışmalarını içeriyor.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir